Arınma İçin Kullanılacak Tütsü Çeşitleri Nelerdir?

21.07.2021

Çok eski zamanlardan beri arınma ve meditasyon uygulamalarında kullanılan tütsüler, doğal kokuları ile bu süreçte çok faydalı olmaktadır. Mutluluk ve eşsiz bir gevşeme elde ederek stresten arınmak için meditasyon yaparken tütsü kullanılması tavsiye edilir. Arınma için tütsü çeşitleri konusunda da çok sayıda seçenek olduğunu bilmelisiniz. Meditasyon sürecinde arınma uygulaması yaparken, zihninizi konsantre hala getirip gerçek bir odaklanma elde edebilmek için bu ilgi çekici kokulara sahip tütsüleri tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Tütsü Çeşitlerinin Faydaları Nelerdir?

Birbirinden farklı doğal kokuları bünyesinde barındıran tütsüler, sadece arınmak için değil aynı zamanda sağlıklı ve doğaya uygun bir yaşam sürebilmek için de faydalar sunmaktadır. Doğal ağaç tütsüsü çeşitleri, sahip oldukları özellikler neticesinde insanlara önemli katkılar sağlar. Özellikle sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmek isteyenlerin stresten uzak kalması için çok faydalı bir araçtır. Evinizde veya iş yerinizde tütsü yakarak kısa süreli bile olsa verimli zaman geçirebilir, stresten uzaklaşarak vücudunuzun huzur dolu olmasını sağlayabilirsiniz. Genel anlamda çubuk tütsülerin faydaları şunlardır:

 • İş ve günlük yaşamın stresini vücudunuzdan atmanızı sağlar.
 • Daha berrak ve sakin düşünen bir zihne kavuşmanıza yardımcıdır.
 • Kokusuyla rahatlama, gevşeme ve sakinleşme imkanı verir.
 • Kaliteli bir uyku için zihninizi ve bedeninizi hazırlar.
 • Meditasyon uygulamalarındaki verimliliği arttırır.
 • Yoğun konsantrasyon gereken işlerde zihninizin odaklanmasını hızlandırır.
 • Acı, öfke, utanç, keder gibi duyguların ruhsal yapınıza zarar vermemesini önler.
 • Depresyon ve diğer ruhsal problemleri aşmanıza yardımcı olur.
 • Yakıldığı ortamda ve o ortamda bulunan kişilerde huzur depolar.
 • Afrodizyak etkisi ile cinsel birleşmeyi istekli ve kaliteli hale getirir.

Arınma Uygulamasında Kullanılan Çubuk Tütsü Çeşitleri

Görüldüğü üzere pek çok faydası bulunan tütsülerin en önemli özelliklerinden biri de arınma uygulamalarında kullanılabilir olmasıdır. Arınma uygulamaları, vücudu ve zihni rahatsız eden, doğal akışını bozan ve hastalıklara sebebiyet veren tüm unsurların temizlenmesini içerir. Arınma uygulaması yaparak zihninizi sakinleştirip rahatlatacağınız gibi bedeninizde strestin yaratmış olduğu olumsuz tepkileri de gidererek şifa bulmaya çalışabilirsiniz. Bu tür kadim uygulamalarda yüzlerce yıldır kullanılan tütsü çeşitleri vardır. Aralarında çubuk tütsü çeşitleri de olan bu gruptaki tütsüler arınma uygulamalarını maksimum verimde tamamlamanız için gerekli tüm özelliklere sahiptir.

Nag Champa Tütsüsü

Çubuk tütsüler arasında en popüler çeşitlerden biri de Nag Champa tütsülerdir. Tahta bir çubuk görünümüne sahip olan bu tütsüler, popüler özelliklere ve niteliklere sahiptir. Kullanımı binlerce yıllık geçmişe uzanan tütsülerin günümüzde daha pratik bir şekilde yakılması için geliştirilen çubuk tütsüler arasında Nag Champa tütsüler öne çıkar. Bunların sahip olduğu özel kokular, bitki ve çiçek özlerinden üretildiği için son derece doğal ve faydalıdır. Arınma uygulamalarında gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz Nag Champa tütsü çeşitlerini hem günlük hem de özel anlarda kullanabilirsiniz.

Lavanta Tütsüsü

Bilindiği üzere doğada özel bir yere sahip olan ve kendine has kokusuyla büyük bir üne kavuşan Lavanta bitkisi son derece sakinleştirici özellikleriyle öne çıkar. Eşsiz kokusunun yanı sıra verdiği olumlu enerjiler ile Lavantanın arınma uygulamalarında mutlaka bir yere sahip olması gerekir. Arınma ve meditasyon sürecinde en çok tercih edilen tütsülerden biri olan Lavanta tütsüsü genellikle günün yorgunluğunu atmak için de kullanılabilir. İş yaşamının stresini vücudunuzun her alanında hissediyor ve bundan büyük bir rahatsızlık duyuyorsanız, kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedebilmek için Lavanta tütsüsü çeşitlerini arınmada kullanabilirsiniz.

Amber Tütsüsü

Egzotik kokusu ve hemen kendine çeken yapısıyla tercih edilen Amber tütsüsü, ruhsal durumunuzu dengeye getirmeniz için çok faydalıdır. Odunsu notaların hakim olduğu Amber doğal bitkilerden elde edildiği için son derece etkileyicidir. Odaklanmayı kolaylaştırdığı için meditasyon ve yoga uygulamalarının vazgeçilmezi olan Amber tütsüsü, duygusal olarak arınmanızı kolaylaştırır. Eğer utanç, öfke, kırgınlık, suçluluk ve keder gibi duyguların etkisinden bir türlü kurtulamıyor ve bu prangaları kırarak ruhunuzu özgür kılmak istiyorsanız arınma çalışmalarınız sırasında Amber tütsüsünü kullanabilirsiniz.

Vanilya Tütsüsü

Çubuk tütsü denilince akla ilk gelen tütsü kokularından biridir. Vanilyanın sağladığı yumuşak notalar, dinginliği üst seviyede yaşamak ve duygusal açından huzur dolmak isteyenlere özeldir. Negatif enerjiyi yok etmesi ile bilinen Vanilya kokusunu tütsü olarak da kullanabilirsiniz. Solunum yollarına iyi geldiği bilinen bu bitkinin ferahlatıcı etkisi hem zihnen hem de bedenen arınmanızı kolaylaştırır. Meditasyon yaparken veya günün stresini atmak için dinlenmek istediğinizde bir yandan Vanilya tütsüsü yakıp çok özel bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Gül Tütsüsü

Çiçekler arasında en özel kokulara sahip olan türlerden biri de güllerdir. Gül kokulu tütsüler, tek bir çeşit gül kokusundan üretilmiş olabilir. Ayrıca bu çeşitler arasında farklı güller kullanılarak elde edilen karışımlar da mevcuttur. Kişisel zevkinize göre hangisini tercih ederseniz edin gül tütsüsü sayesinde arınma uygulamalarınızı maksimum verimde geçirebilirsiniz. Vücudunuzu arındırırken aynı zamanda dikkat dağınıklığı, düşünceleri netleştirememe, kafa karışıklığı ve unutkanlık gibi problemlerinizin üstesinden gelmek istiyorsanız gül tütsüsünü tercih edebilirsiniz.

Lotus Tütsü

Meditasyon ve yoga uygulamalarında çok ayrı bir yere sahip olan lotus çiçeği, özel işlemlerden geçirilerek tütsü haline getirilebilir. Çubuk tütsü çeşidi olarak kullanabileceğiniz Lotus tütsü, arınma uygulamaları için son derece idealdir. Yumuşak notalar ve eşsiz kokusu ile mutluluk ve huzur arayanların vazgeçilmezidir. Kendine has saf kokusu günlük yaşamın yorgunluğunu atmak ve yenilenmek isteyenlerin de her akşam rahatlama seanslarında kullandıkları bir tütsü olmasını sağlar. Evlerde ve iş yerlerinde günün her anında yakılarak kullanılabilir.

Ayrıca evde tütsü kullanmanın 7 faydası bilgilerine bakabilirsiniz.

Arınmada Kullanılan Konik Tütsü Çeşitleri

Çubuk tütsülerin yanı sıra arınma ve yenilenme uygulamalarında kullanılan konik tütsü çeşitleri de mevcuttur. Çubuk tütsülere göre görünüş ve kullanım anlamında bazı farklılıklar gösteren konik tütsüleri de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Genellikle piramit şeklinde olan bu tütsüler, ilk yakıldığı anda birden güçlü bir koku yaymasalar da zamanla çok özel notalarla güçlü bir koku yayıp beklentilerinizi karşılayacaktır.

Ejderha Kanı Tütsüsü

Konik tütsü çeşitlerinin arasında özel bir yere sahip olan ejderha kanı tütsüsü, günün her anında kullanılabilir yapıdadır. Enerjik notaları ile yorgunluk, stres, isteksizlik ve üşenme gibi olumsuz ruh halini temizleyen ejderha kanı tütsüsü, arınma uygulamalarında tercih edilebilir. Daha enerjik ve pozitif bir ruh haline kavuşmak için bu tütsüyü meditasyon yaparken gönül rahatlığı ile yakıp kullanabilirsiniz.

Aloe Vera Tütsüsü

Doğada fiziksel ve ruhsal açıdan şifa kaynağı olarak bilinen Aloe Vera tütsüsü, çok özel bir bitki olan Aloe Veradan elde edilir. Bu bitkinin faydalarını bilmeyen yoktur. Güçlü bir sakinleştirici etkiye sahip olan Aloe Vera tütsüsü sayesinde arınma uygulamalarınızda dinginlik, huzur ve rahatlığı maksimum seviyede hissedebilirsiniz. Kendine has etkileyici notaları ile çakraları dengelemek için kullanılan Aloe Vera tütsünü günün her anında yakıp maksimum verim alabilirsiniz. Kesinlikle rahatsız etmeyecek kadar dengeli olan bu tütsüler arınma uygulamaları için yoğun ilgi görmektedir.

Test

Form Gönderimi

Tamam

 • Aynı Gün İçinde Kargo İmkanı
 • 200 TL üzeri Ücretsiz Kargo
 • Vade Farksız Taksitli Ödeme
 • İnternetten Güvenli Alışveriş
 • 7 Gün İçinde İade
 • Değişim Garantisi
Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İster misiniz?