Burçlara Göre Tütsü Kullanımı

15.07.2021

Birbirinden farklı kokularda üretilmiş çeşitlere sahip olan tütsüler arasından burcunuza göre seçim yapabilirsiniz. Dekorasyon amaçlı ve güzel koku yayması sebebiyle evlerde sık sık kullanılmaya başlanan tütsüleri, astrolojik özelliklerinize göre seçebilirsiniz. Burçlara göre tütsü kullanımı için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu yazımızda hangi burca sahipseniz ona uygun tütsüleri seçip kullanma konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Koç Burcu (21 Mart – 20 Nisan) Tütsüleri ve Kokuları

Koç burcu kişilerin ruhsal yapılarına en uygun kokular genellikle şekerli ve canlandırıcı kokulardan oluşur. Yapılan astrolojik araştırmalara göre koç burçlarının sevdiği kokular arasında portakal çiçeği, karanfil, karabiber ve tütsüler gelmektedir. Koç burcu kadın ve erkekler, evlerine bu kokuları yayarak daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürebilirler. Evinizdeki enerjiyi burcunuza göre düzenlemek istiyor ve koç burcu tütsü seçimi yapmayı düşünüyorsanız bu kokuları tercih edebilirsiniz. Ayrıca sadece tütsülerde değil bu tür kokuları içeren mumlar ve bir demet karanfil ile de evinizde huzurlu ve pozitif enerjili bir ortam yaratabilirsiniz.

Boğa Burcu (21 Nisan – 20 Mayıs) Tütsüleri ve Kokuları

Boğa burcu kadın ve erkekler de tütsü ya da koku seçiminde bazı kriterlere dikkat etmelidir. Boğa burcu bireyler genellikle elma, manolya, gül ve meşe likeni kokularından hoşlandığı için  doğal ağaç tütsüleri gibi ekipmanlar da işlerini fazlasıyla görecektir. Evinizde bu tür bitkilere yer vereceğiniz gibi farklı tütsüleri ya da bu esanslarla üretilen parfümleri de tercih edebilirsiniz. Böylelikle evinizde dinlenirken ruh halinize ve boğa burcunuza en uygun tütsüleri seçtiğiniz için meditasyon yaparken de maksimum verim elde edebilirsiniz.

İkizler Burcu (21 Mayıs – 20 Haziran) Tütsüleri ve Kokuları

Esprili ve eğlenceli bir yapısı olan ikizler, bu enerjilerini her zaman koruyabilmek ve depresyona girmemek için doğru esansları tercih etmelidir. Evinizde her zaman pozitif enerji elde etmek istiyorsanız ikizler burcu olarak tütsü seçiminde bergamot, nane, lavanta, limontou ve ıtırşahi gibi kokulara sahip tütsüleri tercih edebilirsiniz. İkizler burcu tütsü seçimi konusunda bu kokulara dikkat etmeniz halinde istediğiniz pozitif enerjili ve huzur verici ev ortamına en kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Yengeç Burcu (21 Haziran – 22 Temmuz) Tütsüleri ve Kokuları

Bir diğer dikkat çekici burç olan yengeç burcu kadın ve erkeklerde sevecen kimliği ile öne çıkar. Özellikle yengeç kadınları çok anaç yapıda oldukları için herkese sevgi dağıtırlar. Bu sevgiyi içlerinde ve ruhlarında doyasıya hissedebilmek ve depolamak için ev ortamında uygun enerjinin olması gerekir. Yengeç burcu tütsü çeşitleri arasında papatya, yasemin, limon, zambak ve gül kokularına sahip tütsülerin tercih edilmesi çok doğru bir seçim olacaktır. Bazı durumlarda kendilerini sevgi yoksunu, güvensiz ve karamsar hissedebilen yengeçlerin ruh hallerini düzenleyebilmeleri için bu kokuların evde bulunması şarttır.

Burçlara göre tütsü satın al

Aslan Burcu (23 Temmuz – 23 Ağustos) Tütsüleri ve Kokuları

İlgi odağı olmayı çok seven aslan burçları, cesur ve keskin kokuları tercih ederler. Fesleğen, zencefil, biberiye ve ardıç kokularına sahip tütsüler ile evinizde muhteşem bir ortam oluşturabilirsiniz. Ev ortamını her zaman enerji verici ve yenileyici bir havaya sokabilmek için doğru tütsü çeşitlerinin kullanılması çok önemlidir. Size ve ortama doğrudan pozitif enerji veren tütsüleri seçerken rastgele hareket etmek yerine burcunuza göre seçim yaparsanız daha verimli sonuçlara ulaşabilirsiniz. Örneğin yukarıda saydığımız sıcak ve cesur kokular, aslan burcuna sahip kadın ve erkeklerin içlerinden gelen enerjiyi dışlarına vurmasına yardımcı olur.

Başak Burcu (24 Ağustos – 23 Eylül) Tütsüleri ve Kokuları

Titiz olmaları ve zaman zaman evhama kapılmaları sebebiyle çok eleştirilen başak burcu kadın ve erkekler, aradıkları huzuru doğru tütsü seçimi yaparak elde edebilirler. Evinizde konforlu ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturduktan sonra bir de burcunuza özel kokular arıyorsanız başak burçlarına özel tütsü çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu tütsüler, adaçayı, rezene, limon ve terafik kokularına sahip olduğu için başak burcu kişiler tarafından çok sevilirler. Başak burçları bu kokuları gönül rahatlığı ile evlerine taşıyıp kendi yaşam alanlarında kullanabilirler.

Terazi Burcu (24 Eylül – 23 Ekim) Tütsüleri ve Kokuları

Dengeli olmasıyla bilinen ve övülen terazi burçlarında da zaman zaman yaşam tarzının değişmesi ve günlük hayatın stresi yakıcı etkiler ortaya koyabilir. Özellikle yoğun stres altında kalıp yeterince dinlenemeyen ve rahatlamayan terazi burçlarının dengesi bozulabilir. Sağlık sorunlarına da yol açabilen stresi minimum seviyeye indirebilmek için ev ortamında doğru enerjilerin aktif edilmesi gerekir. Terazi burcunun enerjisini canlandıracak ve ona rahatlık verecek kokular arasında özellikle papatya ve nergis tütsüleri öne çıkar. Bu kokulara sahip tütsüleri kullanarak aynı anda yakıp mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Akrep Burcu (24 Ekim – 22 Kasım) Tütsüleri ve Kokuları

Sinirli yapıda olmaları sebebiyle sık sık eleştirilen akrep burcu kadın ve erkeklerin ruh hallerini dengeleyebilmeleri için ev ortamında doğru tütsüleri tercih etmeleri gerekir. Sümbül ve sümbülteber kokularına gizli bir hayranlık besleyen akrep burcu kişiler için bu tütsülerin yakılması çok ferahlatıcı ve yenileyici bir etki ortaya koyar. İçe dönük bir yaşam sürdürmeyi seçen akrep burcu tütsü seçimi konusunda sümbül gibi yoğun esansa sahip tütsüleri beğenir.

Yay Burcu (23 Kasım – 21 Aralık) Tütsüleri ve Kokuları

Maceracı olmaları sebebiyle her zaman enerjik görünmeyi seven yay burcu kişiler, evde kullanacakları tütsü seçimi konusunda doğru ürünleri tercih etmelidir. Sıcak bir mizaca sahip olan yayların bergamot, karanfil, limon, biberiye ve safran kokularına karşı zafiyeti vardır. Rahatlama ve meditasyon uygulamalarında tütsü seçimini doğru şekilde yapmak isteyen yay burcu kişilere bu kokulara sahip tütsüler tavsiye edilir.

Oğlak Burcu (22 Aralık – 20 Ocak) Tütsüleri ve Kokuları

Bazı günlerde kendiliğinden karamsar ruh haline bürünebilen oğlak burcu bireylerin enerjilerini ve zihinlerini dengede tutabilmeleri için evlerindeki enerjiyi doğru ayarlaması gerekir. Evinizdeki enerjiyi kanalize ederek pozitif hale çevirip vücudunuz üzerinde etkili olmasını istiyorsanız sizi rahatlatacak tütsü çeşitleri arasından seçim yapmanız gerekir. Oğlak burcu bireylerin en çok sevdiği ve en fazla faydalandığı tütsüler mimoza, lale, mür, leylak ve vetiver gibi baskın çiçek kokulu tütsülerden oluşur.

Kova Burcu (21 Ocak – 18 Şubat) Tütsüleri ve Kokuları

Zaman zaman depresif ruh haline girip teslim olabilen kova burcu bireylerin mücadeleyi bırakmamaları için ev ortamında onları motive edecek atmosfere ihtiyaç duyarlar. Kova burçlarının ruh halini dengeleyen kokular, lavanta, çam, anason ve tefarik kokularından oluşur. Bu yüzden özellikle çam kokulu tütsü tercihinde bulunarak kova burcu kişilerin enerjilerini dengelemelerine yardımcı olabilirsiniz.

Balık Burcu (19 Şubat – 20 Mart) Tütsüleri ve Kokuları

Son olarak balık burçları tütsü seçimi konusunda da bazı kriterlere uygun hareket etmeye özen göstermelidir. Hassas ve hayalperest bir kişiliğe sahip olan balık burçları, tütsülerde farklı kokuları severler. Elma, sandal ağacı, yasemin, vanilya ve gardenya kokuları balıkların meditasyon uygulamalarında da konsantrasyonun arttırdığı için faydalıdır. Elma ve sandal ağacı tütsüleri tercih ederek egzotik kokulu bir ev ortamı sağlanabilir.

Test

Form Gönderimi

Tamam

  • Aynı Gün İçinde Kargo İmkanı
  • 200 TL üzeri Ücretsiz Kargo
  • Vade Farksız Taksitli Ödeme
  • İnternetten Güvenli Alışveriş
  • 7 Gün İçinde İade
  • Değişim Garantisi
Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İster misiniz?