Evde Tütsü Kullanmanın 7 Faydası

17.07.2021

Evde tütsü yakma konusunda merak edilen konulardan biri de tütsülerin ne gibi faydalarının olduğudur. Ev ortamında tütsü yakarak onun avantajlarından faydalanmak isteyenler için çok sayıda önemli nokta vardır. Stresli ve yorucu bir yaşam sürenlerin dinlenmesi için ihtiyaç duyduğu tütsüler, aynı zamanda odaklanmak ve konsantrasyonu arttırmak için isteyenlere de kolaylıklar sağlar. Tütsü kullanırken kullanım koşullarına uygun hareket etmek çok önemli olduğu için “Evde tütsü nasıl yakılır?” sorusunun yanıtıyla başlamakta fayda vardır.

Evde Tütsü Nasıl Yakılır?

Tütsü yakmak için özel bir yeteneğe ya da ateşle bir şeyler tutuşturma konusunda deneyimli olmanıza gerek yoktur. Doğru yöntemleri kullanan herkes, herhangi bir zorluk yaşamadan tütsü yakabilir. Tütsü yakmak için bazı pratik yöntemlere dikkat etmeniz faydalıdır. Örneğin boş bir kedi maması kabı ya da ton balığı konservesi alıp yıkayarak işe başlayabilirsiniz. Odun kömürü için güvenli bir ateş yakacak alan oluşturmak için eski bir tabağın üstüne ters çevirebilirsiniz. Kendiliğinden oluşan odun kömürü de bitki dükkanlarında satılır.

Bu kömürler, ucundan kibritle tutuşturularak yakılabilir. Kömür yüzeyde hızla tutuştuktan sonra odun kömürü ısı ile kızardıkça üzerine toz veya sakız formundaki tütsüler eklenebilir. Bir seferde sadece çeyrek çay kaşığı toz eklemenizde fayda vardır. Tüm bu süreçlerle uğraşmadan doğal ağaç tütsüsü yakmak istiyorsanız, kaliteli markalı ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu tütsüleri kendi çubuğu üzerine yerleştirip yakma yerinden kibrit yardımıyla tutuşturmanız yeterli olacaktır.

Evde Tütsü Yakmanın Avantajları Nelerdir?

Evde doğal ağaç tütsülerini yakarak pek çok avantajdan yararlanabilirsiniz. Ev ortamı, insanların rahatlayacağı ve huzura ereceği bir yer olmalıdır. Bu yüzden evde ne kadar huzurlu, sakin ve ruhsal açıdan dinlendirici bir ortam oluşturabilirseniz hayatınızın geri kalanında o derece konforlu ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Evde çubuk tütsü yakmak da son dönemde rahatlamak, gevşemek ve kafa dinlemek isteyenler için en ideal ekipmanlardan biri olarak öne çıkmaktadır. Evde tütsü yakmanın faydalarına değinecek olursak kısaca şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Rahatlatır ve gevşeme sağlar.
 • İş ve özel hayatın stresini üzerinizden atmanıza, kaygıyı yok etmenize yardımcı olur.
 • Meditasyon yaparken daha pozitif yoğunlaşmanızı sağlar.
 • Kötü enerjileri ve zihninizde dönüp duran kötü düşünceleri uzaklaştırmanızı destekler.
 • Kaliteli ve sağlıklı bir uyku için fiziksel olarak vücudunuzu dinginleştirir.
 • Cinsel isteği ve cinsel birlikteliği daha kaliteli yaşamanıza yardımcı olur.

Evde Tütsü Yakmak Rahatlatır

Görüldüğü üzere evde tütsü yakmanın pek çok faydası vardır. Evde rahatlamak ve gevşemek isteyenler için en iyi aktivitelerin başında tütsü yakmak gelmektedir. Çubuk tütsü yakıp bir fincan bitki çayı içerken bir yandan kitap okuyup sakinleştirici bir müzik dinlemek size çok iyi gelebilir. Bunun yanı sıra evde banyo yaparken bir yandan mum ve tütsü çubuğu yakmak çok daha rahatlatıcı bir deneyim yaşamanızı sağlar. Bu sırada kendinizi günlük yaşamın zorluklarından tamamen uzaklaşmış bir şekilde hissederek yenilenme yapabilirsiniz. Evde tütsü yakmanın kişisel gelişime ve gevşemeye çok faydalı olduğu bilinir.

Evde Tütsü Yakmak İş Stresini ve Kaygıyı Azaltır

Yoğun çalışma temposuna sahipseniz ve işte yaşadığınız stres artık yaşamınızın her alanında kendini ortaya çıkarmaya başlıyorsa biraz durup nefes almanız gerekir. Sağlığınızı kaybetmemek ve ciddi problemler yaşamamak için stresi nasıl kendinizden uzak tutacağınızı iyi öğrenmeniz gerekir. Son dönemde tavsiye edilen rahatlama teknikleri içinde dinlenirken çubuk tütsü yakmak da vardır. Rahatlamanın bir adım ötesine giderek kalp atış hızınızı düzenlemek ve aynı zamanda doğru nefes alma tekniklerini uygulamak için bazı çalışmalar yapabilirsiniz.

Çubuk tütsü faydaları arasında iş stresini ve kaygıyı azaltma özelliği de vardır. Doğal ağaç tütsülerinin en çok tercih edilen çeşitleri arasında yer alan frankincense, sandal ağacı ve sedir ağacı gibi ürünler, sakinleştirici kokulara sahip olduğu için öne çıkar. Bu yüzden vücutta stresten uzak bir rahatlama imkanı yaratabilmek için bu tür doğal çubuk tütsüleri ev ortamında da kullanmanız tavsiye edilir. Özellikle sandal ağacı tütsü çeşitleri, iş stresinizi hafifleterek vücudunuzun yoğun stres karşısında anormal tepkiler vermesini de engelleyecektir.

Evde Tütsü Kullanmak Meditasyon Uygulamasını Destekler

Meditasyon yapmak, binlerce yıldır insanların anda kalmalarını sağlamak açısından çok faydalı bir uygulama olarak bilinir. Meditasyonu hayatınıza adapte ederek bambaşka bir insan haline gelebilirsiniz. Çevre baskısı, iş yaşamının yoğunluğu, aile ve diğer unsurlardan gelen problemlerin üstesinden gelebilmek için meditasyon yaparken evde tütsü yakmanız tavsiye edilir. Pratik bir şekilde yapabileceğiniz tütsülü meditasyon uygulamaları sayesinde dikkati derinleştirip duyguları yükseltebilirsiniz.

Ruhsal bir deneyim yaşarken aynı zamanda kendinizden emin bir meditasyon uygulaması gerçekleştirmek için çubuk tütsüleri kullanabilirsiniz. Genellikle sandal ağacı ve nilüfer gibi tütsüler, meditasyonda tütsü yakmak gibi pratikler için en ideal seçimleri oluşturur. Hangi tütsünün kendiniz için en uygun olduğunu deneme yanılma yoluyla tecrübe edebilirsiniz. Meditasyon uygulamalarında tütsü kullanarak hem zihinsel durumunuzu iyileştirebilir hem de meditasyonu daha kaliteli bir şekilde gerçekleştirerek maksimum verim elde edebilirsiniz.

Evde Tütsü Kullanmak Kötü Düşünceleri Uzaklaştırır

Evde tütsü yakarak zihniniz içinde sürekli dönüp duran olumsuz düşünceleri ve hisleri kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Budizm, Hristiyanlık ve daha pek çok dini pratikte önemli bir yere sahip olan tütsüler, manevi açıdan da ruhani yapınızı destekleyecek özelliklere sahiptir. Tütsü çubuğu yakarak dengeli bir düşünce yapısına kavuşabilirsiniz. Evde yaktığınız tütsü ortamı dinleştirirken siz de zihninizden geçen olumsuz düşüncelerin farkına vararak bu tür kötü duygu durumlarının etkisinden kurtulabilirsiniz.

Dinlendiğiniz sırada veya evdeki işlerinizi yaparken bir yandan yakacağınız tütsünün olumlu havasını tüm zihninizde ve bedeninizde hissedebilirsiniz. Öte yandan dikkatli bir aktivite yapmanız gerektiğinde de evde tütsü yakmanız tavsiye edilir. Evde çubuk şeklinde doğal ağaç tütsüsü yakmak için herhangi bir deneyime ihtiyacınız yoktur. Sizi en çok dinleştireceğini düşündüğünüz kokulara sahip tütsüleri yakıp konsantre olmanız gereken işleri en kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Evde Tütsü Kullanmak Kaliteli Bir Uykuyu Destekler

Kaliteli bir uyku, sağlıklı yaşamın en önemli unsurlarından biridir. Uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmenin anahtarlarından biri de her gün düzenli olarak kaliteli uyku çekmektir. Eğer iş yaşamının stresi, evdeki kaos ortamı veya sizi rahatsız eden düşünceler yüzünden rahat bir uyku uyuyamıyorsanız, bunun için tütsü yakmayı deneyebilirsiniz. Modern toplumun en büyük problemlerinden biri olma yolunda ilerleyen uykusuzluk ve uyku krizleri için en doğru seçim tütsülerin faydalarından yararlanmaktır. Bu yüzden lavanta, papatya ve benzeri kokular kaliteli bir uyku uyumanıza yardımcı olur.

Evde Tütsü Yakmak Cinsel İsteği Arttırır

Yatak odanızda daha hareketli ve keyifli bir cinsel yaşam adapte edebilmeniz için tütsü yakmanın faydalarından yararlanabilirsiniz. Tütsü yakmanın faydaları, cinsel yaşam konusunda da önemli avantajlar barındırır. Afrodizyak etkisi yoğun tütsüleri tercih ederek daha sağlıklı ve kaliteli bir cinsel deneyim yaşayabilirsiniz. Özellikle cinsel birleşmeye karşı isteksizlik duyulması halinde bunun üstesinden gelmek için mumlar eşliğinde tütsü yakmak çok faydalıdır.

Test

Form Gönderimi

Tamam

 • Aynı Gün İçinde Kargo İmkanı
 • 200 TL üzeri Ücretsiz Kargo
 • Vade Farksız Taksitli Ödeme
 • İnternetten Güvenli Alışveriş
 • 7 Gün İçinde İade
 • Değişim Garantisi
Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İster misiniz?