Kalp Çakrası

30.6.2019

Çakralar vücuttaki önemli enerji merkezlerini temsil etmektedir. Bu merkezlerin kontrolü ve güdümü ile alakalı bilgi sahibi oldukça yaşantınızda ve yaşantınızı düzene sokmak için yaptığınız meditasyonlarda başarının maksimum seviyeye çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Vücutta bulunan enerji merkezleri sizi farklı alanlarda etkisi altına almaktadır. Kalp çakrasından boğaz çakrasına kadar birçok noktada hayatınıza yön vermek için size fırsat sunuluyor. Gerçek ve nitelikli bir meditasyon ile çakralarınızın açılmasını mümkün kılabilirsiniz.

Antik ve Gerçek Bir Görü!

Çakralar ülkemizde yeni yeni konuşulmaya başlasa da geçmişi incelendiği zaman oldukça donanımlı bir yapıya sahip olduğu daha net bir biçimde görülüyor. Hindu felsefesinin vücuda getirdiği bir yorum olan çakralar eksik ya da sıkıntılı olduğunuz konular ile nasıl başa çıkacağınız konusunda size ipucu verecektir!

Antik ve gerçek bir görü sahibi olmak için çakraların bu donanımlı dünyasına siz de göz atma fırsatını yakalayabilirsiniz. Çakralarınız üzerinde meditasyon çalışmalarını yaptıktan sonra sıkıntılı olduğunuz konuların bir bir düzene girdiğini net şekilde göreceksiniz. Tabi ki öncelikle kendi zihninizi ve bedeninizi tanımak için oldukça verimli bir yolculuğa çıkacağınız da belirtilmelidir.

Çakra: Vücudun Enerji Tekerleği!

Çakranın temel manası tekerlek anlamına gelmektedir. Bu noktada vücudunuzda bulunan değişimleri dinlerseniz size hangi çakranızda sorun olduğu ile alakalı fikir verecektir. Tekerleklerden birinin hareket edemiyor olması ya da kırılmış olması vücut sağlığını direkt olarak olumsuz yönde etkileyecektir!

Her çakranın temsil ettiği farklı bir yapılanma bulunuyor! Vücut ve psikolojik sinyaller her zaman genel sağlık ile alakalı size uyarılar verecektir. Bu uyarıları antik Hindu felsefesi bazında düzene koyabilmek için çakralara sorunsuz şekilde göz atabilirsiniz.

Depresyon ile Mücadelede Alternatif Yöntem!

Kişilerin içerisinde bulundukları sıkıntılı süreçlerden sıyrılmaları için özel olarak hazırlanmış olan bu sistem adeta bir keşif yolculuğudur. Son dönemlerin en sorunlu noktalarından olan depresyon konusunda da aynı şekilde bir çözüm yolu bulabilmek için kalp çakrası üzerine çalışmalar yapma fırsatını elde edebilirsiniz.

Depresyon ile mücadele ederken özellikle ilaçlı müdahaleye başlamamış olan kişiler için alternatif bir yöntem olduğu dile getirilmelidir. Bu süreç içerisinde sıkıntınızın kaynağının enerji odak noktaları ile alakalı olabileceğini aklınızın bir köşesinde bulundurmalısınız. Geçmiş senelerde yapılan detaylı çalışmalarda depresyonu bu sistemler ile oldukça verimli şekilde yenen birçok kişinin olduğu görülüyor!

Bütün Çakralar Önemli! Ayırt Etmek İmkânsız!

Çakraların her birinin hayatımızda çok farklı ve vazgeçilmez bir yere sahip olduğu bilinmelidir. Son dönemlerde ortaya çıkan trendlere bakıldığı zaman çakralar arasında bir önem sıralaması yapıldığı görülüyor. Bu tip bir bakış açısının hiç doğru olmayacağı dile getirilmelidir.

Çakralar arasında ayrım yapmak ve şu çok daha önemlidir gibi bir anlayış üzerinden inceleme gerçekleştirmek organlarınızı önem sırasına koymak ile aynı şeydir. Her birinin unique olarak tabir edilen eşsiz bir fonksiyonu vardır. Bu nedenle sıkıntılı olan alanı ön plana koyarken aynı zamanda diğer bütün çakralara da meditasyon sırasında yer vermek sizin için daha doğru olacaktır.

Kalp Çakrası Nedir?

Kalp çakrası göğüs kafesinizin tam ortasında bulunur. Rengi yeşil olarak belirlenmiştir. Çakranın temel nitelikleri hayatınıza anlayış, sevgi ve iç görü gibi kavramlar katmaktır. Bu noktada kalp çakrasında sıkıntı yaşayan kişilerin hayatında sevgi boyutu ile alakalı aksaklıklar yaşayabileceğinin ya da sürekli olarak bu tür ilişkilerde başarısızlık ile karşılaşabileceğinin belirtilmesi gerekiyor.

Kalp çakrası aynı zamanda iyileştirme manasına da gelmektedir. Bu hem karşınızda bulunan kişilerin sıkıntılarına deva olma hem de kendi sorunlarınızın anında çözüme kavuşturulması için çaba sarf etmek anlamına gelir.

İyileştirme özelliğini kazanmasının temel nedeni sevginin temelde en büyük iyileştirici güç olduğunun kabul edilmesidir. Bu nedenle kendinize şifa veremediğinizi düşündüğünüz noktalarda kalp çakranız ile alakalı bir sıkıntı yaşıyor olabileceğinizi aklınızda bulundurmalısınız.

Kalbinizin diğer insanlara açık olup olmadığı da direkt olarak bu çakra tarafından belirlenecektir. Sorunsuz şekilde ilişkilerinizi yürütmek ve insan ilişkileri ile alakalı sıkıntıları anında aşabilmek için kalp çakrası üzerinde çalışmanız tavsiye edilir. Kalbiniz kapalı olsa dahi bu konu üzerine yoğunlaşarak sıkıntıları giderme fırsatını anında elde edebilirsiniz.

Sevginiz Koşulsuz Mu?

Hindu felsefesi kapsamında etrafa sunulan sevginin herhangi bir çıkar sonucu ortaya çıkmamış olması gerekiyor. Zaten bir çıkar sebebi ile ortaya çıkan sevginin de gerçek bir sevgi olmadığı her zaman vurgulanır. İnsanların size karşı sadece menfaat ile alakalı konularda bir adım attığını düşünüyorsanız ya da çevrenizdeki kişilere koşulsuz bir bağlılık kuramıyorsanız kalp çakranız ile alakalı sıkıntılar olabileceğini kabul etmelisiniz.

Kendinizi Seviyor Musunuz?

Kalp çakrası konusunda gözden kaçırılan temel unsurların başında kendinizi seviyor musunuz sorusu geliyor. Sevgi denildiği zaman nedense hep karşımızdaki kişilere gösterdiğimiz bağlılık ya da hoş görü gibi bir görüş sergileniyor. Fakat bu durumun asıl temeli ya da evreni sevmenin öncelikle sevgiyi kendinize yönlendirmenizden geçtiğinin de farkında olmalısınız. Kendinize gösterdiğiniz sevgi ve şefkat, en önemlisi kabul sizin ikili ilişkilerinize ve toplumda sahip olduğunuz role de direkt olarak yansıyacaktır!

Anahata’nın Elementi Nedir?

Kalp çakrasının Sanskritçe ismi Anahata olarak belirlenmiştir. Her çakranın özel bir elementi bulunur. Bu element çakranın genel yapısı hakkında da net bir şekilde bilgi verecektir. Anahata’nın elementi havadır. Akışı ve sevgi yaymayı temsil eden bu çakranın elementinin hava olması hiç de şaşırtıcı değil!

Anahata sizin için en temel merkez olacaktır, bu noktada sorunlarınızı çözdüğünüz zaman birçok noktada problemleriniz ile başa çıkmak için fırsat elde edebilirsiniz. Temel güç kaynağınız ile alakalı problemleriniz olduğunu düşünüyorsanız sizin için en uygun merkezlerden biri Anahata olacaktır. Meditasyonunuzda bu merkeze daha büyük ağırlık verebilirsiniz.

Sosyal Hayattaki Karşılığı Nedir?

Kalp çakrasının temel niteliklerine bakıldığı zaman sevginin en temel nitelik olduğunu çok daha açık şekilde görebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu kanala önem vermek ve sosyal hayatınızda sevgi ve kabul ile alakalı sorunları aşmak! Sevgi ve kabulün simgesi olan bu çakra sizin için sosyal hayatta sıkıntıların çözüme kavuşturulması için adeta bir anahtar görevi görecektir.

Kalp çakranız aynı zamanda sizin sosyal kimliğinizin belirlenmesi aşamasında da büyük bir öneme sahiptir. Sosyal kimliğinizin oluşturulması ile alakalı olarak sorun yaşamamak için kalp çakranızı açık tutmalı ve özgüveninizi bu şekilde çok daha pekiştirilmiş bir hale getirebilirsiniz.

Çakrada Yaşanan Sorunlar Psikolojik Olarak nasıl Sinyal Verir?

Çakralarda yaşanan problemler hem bedensel hem de psikolojik sağlığınız ile alakalı sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olur. Örneğin Anahata ile alakalı olarak çıkan sorunların direkt olarak üzüntü ve keder şeklinde kendini gösterdiği görülüyor. Bu üzüntü sizi sosyal hayatınızdan hatta çok sağlam olduğunu düşündüğünüz ikili ilişkilerinizden direkt olarak koparacaktır.

Kederin psikolojinizi ele geçirdiğini gördüğünüz anda direkt olarak Anahata ile alakalı bir sorun olabileceğini aklınızdan geçirmelisiniz. Etrafınıza sevgi yaymak yerine hüzün ile harmanlanmış olumsuz duygular yaymaya başladıysanız bu konu ile alakalı büyük bir sıkıntı olduğunun sinyalleri gelmiş demektir! Anahata üzerine çalışmalar yaparak bu olumsuz etkiden anında kurtulma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Hangi Kristaller Anahata’yı Temsil Eder?

Meditasyon sırasında en çok önem arz eden noktaların başında kullanılan kristaller geliyor. Kullanmış olduğunuz kristal üzerinden oldukça verimli şekilde odak noktanızı belirleyebilirsiniz ve hangi çakraya odaklanmak istediğinizi daha net bir biçimde vurgulayabilirsiniz.

Anahata’yı temsil eden kristaller pembe kuvars ve yeşim taşı olarak bilinmektedir. Bu iki kristalin temel özellikleri;

 • Beden hücrelerinin kendini yenilemesi ile alakalı temel bir yardım sunmaktadır.
 • Kişiye özgüven verir, depresif bir duruş kazandığınız dönemden geçiyorsanız kuvars sizin için en önemli yardımcılardan biri olacaktır.
 • Yaşadığınız olaylar neticesinde canlılığınızı kaybettiğinizi fark ettiyseniz bu noktada kuvars ve yeşim taşı size huzurlu bir hareketlilik verecektir.
 • Anksiyete problemi ile baş etmeye çalışan kişiler için de bu iki kristal oldukça yol gösterici olacaktır.
 • İç huzurunu kaybettiğini düşünen kişiler için de en uygun kristallerin başında bu seçenekler gelmektedir.

Kristaller ile meditasyonunuzu doğru merkeze yönlendirme konusunda temel bir adım atmış olursunuz.

Kullanılan kristallerin orijinal olmasına oldukça önem vermelisiniz. Son dönemlerde meditasyon ile uğraşan kişilerin artması sebebi ile piyasada oldukça fazla gerçek olmayan kristal çeşitleri ile karşılaşabilirsiniz. Bunların birçoğu renklendirilmiş ve şekillendirilmiş camdır.  

Kristalinizi satın alırken gösterdiğiniz özeni kullanırken de göstermelisiniz. Örneğin satın alınan kristalin kesinlikle kişisel olarak kullanılmaya başlamadan önce enerjisinin temizlenmesi nötrlenmesi gerekiyor. Bu konuda gerekli ritüelleri gerçekleştirmediyseniz süreç ile alakalı sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ayrıca bir kristalin ara ara temizlenmeden sürekli bir şekilde kullanılması da sıkıntı yaratacak detaylar arasında bulunuyor.

Kristal temizliği konusunda ayrıca dikkatli olmanız gerekiyor Özellikle Anahata gibi kişisel psikoloji ile yakından ilişkili olan bir merkez kapsamında işlem gerçekleştirirken ayrıca dikkatli olmanız gerekir. Aksi takdirde iyileşmek için yaptığınız meditasyonların sizin enerjinizi derinden sarsabileceğinin de farkında olmalısınız. Kullanılan kristalleri nötrlemek için dilerseniz üzerlik ya da adaçayı yakmayı düşünebilirsiniz. Bu temizleme işlemlerinin genel olarak dolunay günleri yapılmasının daha verimli olacağı dile getiriliyor.

Hangi Yağlar ile Anahata Üzerinde Çalışmalar Yapılır?

Meditasyon sırasında kullanılan yağlar ve genel olarak günlük hayatınıza dahil ettiğiniz yağlar ile beraber kalp çakrası konusunda sıkıntıların giderilmesine yardımcı olabilirsiniz. Ana hat kapsamında çalışmalar yapmak isteyen kişiler için özellikle kullanması önerilen yağlar;

 • Bergamot
 • Yasemin
 • Gül
 • Ylang ylang

Bu yağların temel özelliğine bakıldığı zaman rahatlatıcı bir etki verdikleri oldukça net şekilde görülüyor. Sıkıntı ve kederden arınmak isteyen kişilerin muhakkak göz atması gereken doğal içeriklerdir. Hem meditasyonlarda hem de masajlarda sorunsuz şekilde kullanılabilir. Tabi ki bedensel sağlığa olumsuz bir etkisinin olup olmadığını anlamak için temel uygulamaya geçmeden önce bir alerji testinden geçirmek çok daha verimli olacaktır.

Bu yağları satın alırken de aynı şekilde güvenilirliğinden emin olduğunuz firmaları tercih etmeniz gerekiyor. Piyasada bulunan birçok firmanın sahte içerikler ile ve alkol bazlı yağlar ürettikleri de net şekilde görülüyor.

Meditasyonun tam manası ile amacına ulaşması ve rahatlamanın gerçekleşmesi için bu tür unsurların kullanımı sırasında en gerçek nitelikli ürünleri tercih etmeniz sizin için çok daha doğru olacaktır. Anahata vücudun tam merkezinde olduğu için bu tür konularda daha da özenli olmalısınız.

Bağışıklık Sisteminizde Düşüklük Mü Var?

Bedeniniz ile alakalı sıkıntılar yaşamaya başladıysanız bunun özellikle çakralarınız ile alakalı bir nedeni olabileceğini unutmamanız gerekiyor. Özellikle genel olarak vücudu ayakta tutan temel nitelik olan bağışıklık sistemi sorunları konusunda ayrıca dikkatli olmanız gerekir!

Sıklıkla hasta olan kişilerin veya kendini depresif hissederek hayat ile mücadele etmek konusunda sıkıntı yaşayan bireylerin Anahata ile yakından ilgilenme zamanı gelmiş demektir. Bu meditasyon ile ya da yoga ile olabilir. Günde kendinize belirli bir sınır koyarak bu zaman dilimi içerisinde meditasyon yapmanız sizin için tüm hayatı olumlu yönde etkileyecek bir unsur olacaktır.

Tabi ki bu aşamada verimli bir sonuç elde edebilmek için muhakkak tercih etmiş olduğunuz zaman aralığını ve meditasyonu bir zorunluluk gibi ya da külfet gibi görmemeniz gerekiyor. Bu şekilde gören kişilerde atılan adımların başarıya ulaşmayacağı bilinmelidir. Öncelikle öz şefkat ile sürece başlamanız çok daha verimli olacaktır!

Kıskançlığı Elimine Edin!

Hayatınızda farklı kişilerin başarılarını ya da hayatta elde ettikleri olumlu gelişmeleri kabul etmekte ve özümsemekte sıkıntı çekiyorsanız kesinlikle hayatınızdan kıskançlığı elimine etmeniz gerekiyor. Bu süreç içerisinde kabul duygusunun kalp çakrası ile alakalı bir durum olduğunu gözden kaçırmamalısınız.

Hem kendi hayatınızda yaşanan gelişmeleri olgunluk ile karşılaşa hem de farklı kişilerin mutluluklarını kendi mutluluğunuz gibi özümseme noktasında ayrıca dikkatli olmalısınız. Bu şekilde hayatınızdan kıskançlığı elimine edebilirsiniz. Kalp çakrasının kuvvetlendirilmesi ve bu durum üzerine çalışılması hayatta elde edeceğiniz iç huzuru maksimum noktaya çıkaracak olan temel nitelikler arasında yer alıyor.

Çakra Size Ne Söylüyor?

Kalp çakrasının sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağladıktan sonra bu çakranın sesine kulak verdiğiniz duyacağınız cümleler şunlar olacak;

 • Sevgiye açığım.
 • Bütün sevgi benim kalbimde bulunuyor.
 • Kendimi derin bir şekilde seviyorum ve kabul ediyorum.
 • İç huzur ve şükür duyuyorum, kendimi dengede hissediyorum.
 • Sevgiye ve nazikliğe açığım.
 • Doğa ve hayvanlar ile birlik içerisinde hissediyorum.

Aynı zamanda bu cümleleri Anahata üzerinde çalışırken de sorunsuz şekilde dile getirebilirsiniz. Meditasyon sırasında bu tür telkinlerde bulunmak elde edilecek olan başarıyı maksimum seviyeye çıkaracaktır. Telkinlere ve yönlendirmelere açık bir hale gelmek adına tam bağlılık ve koşulsuz bir şekilde meditasyona başlamanız gerektiği de unutulmamalıdır.

Meditasyon aralığınızı sıklaştırmaya ve buna gün içerisinde birkaç dakikalığına da olsa ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Süreç içerisinde meditasyon sizin için bir zorunluluk olmaktan çıkacaktır. Keyif ile yapılan bir aktiviteye dönüştüğü zaman elde edilecek olan verimliliğin en yüksek noktaya çıkacağının da altı çizilmelidir.

Kalp Çakrasının Etki Ettiği Merkez: Timüs Bezleri!

Timüs bezleri kalp çakrasının en temelde etki ettiği merkez olarak bilinmektedir. Bu aslında tiroid bezlerinin de bağışıklık sisteminin de komuta aldığı nokta olarak bilinmektedir. Özellikle süreç içerisinde incelediğimiz kalp çakrasının etkilerinin bedende karşılığı bu organ ile kendini göstermektedir.

Sadece 35 gram ağırlığında olan bu bezlerin hayati fonksiyonu olduğu ve herhangi bir bozukluk olduğu zaman tüm hayat akışını etkileyebileceğinin de belirtilmesi gerekiyor. Aynı zamanda üreme konusunda da büyük etkiye sahiptir. Timüs bezlerinin çalışmaması erkeklerde ve kadınlarda kısırlık gibi önemli sorunlara neden olabilmektedir.

Bu süreç ile alakalı olarak sorun yaşamamak için kalp çakrasını düzenli şekilde beslemeniz gerekiyor. Ancak bu şekilde koşulsuz bir sağlık ve bütünlük hissine ulaşabilirsiniz. 

Hayatınızı Düzene Soktuğunuzu Hissedeceksiniz!

Hayatınızı sorunsuz şekilde düzene koyabilmek için özellikle meditasyonlarınızı bir rutine oturtmalısınız. Belirli bir süre kalp çakrası üzerinde çalıştıktan sonra diğer merkezleri de ihmal etmemeli ve her birine ayrı önem verilmelidir. Ancak bir bütünlük içerisinde çalışıldığı zaman gerçek huzurun ve gelişimin elde edileceği de kesinlikle unutulmamalıdır.

Test

Form Gönderimi

Tamam

 • Aynı Gün İçinde Kargo İmkanı
 • 200 TL üzeri Ücretsiz Kargo
 • Vade Farksız Taksitli Ödeme
 • İnternetten Güvenli Alışveriş
 • 7 Gün İçinde İade
 • Değişim Garantisi
Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İster misiniz?