Mumluk Modelleri

11.6.2019

Şamdan çeşitlerimiz sizlerin beğenisine sunulmuştur. En yeni tasarım mumluk modelleri için lütfen web sitemize giriş yapınız. Özellikle ahşap mumluk ve ferforje şamdan modelleri hiçbir yerde bulunmayan renk ve tasarımları ile sizleri bekliyor.

Mumlar size rahatlamanız ve zamanın tadını çıkarmanız için son derece iyi bir yol sunar. Ancak mumların mükemmel görünmesi için mumluklara ihtiyacınız vardır. Bu mumlukları doğru seçmek, başlı başına heyecan verici ilginç bir deneyim olabilir.

Mumluk Ne İçin Kullanılır

Mumluklar farklı şekil ve renkte olabilir. Mumlara destek vermek ve çevredeki eşyaların çeşitli tehlikelerden ve/veya ateşten korunmasını sağlamak için kullanılır. Mumlar ilk defa kullanılmaya başlandığında, insanların mumun çevrede tehlikeye yol açabileceğini fark etti ve mumluk ihtiyacı doğdu. Yani mum kullanılmaya başlanması ile mumluk ihtiyacı aynı zamanda doğdu. Mumluklar mumların stabil durması ve dikkatsiz kişilerin kendilerine uzanamayacağı bir mesafede durmaları için kullanılıyor.

Önceleri mumlar aydınlatma için fevkalade bir araç olarak görülürken,  mum kullanmanın sebep olabileceği yangının da ciddi şekilde tehlike olduğu anlaşıldı. Günümüzde bile ev eşyalarının alev aldığı ve yandığı, insanların öldüğü pek çok yangın örneği vardır.

Zaman geçtikçe yüzlerce mum güzel ve yöresel mumluklara yerleştirilmeye başlandı. Mumluk kullanımı ile birlikte mumlar çok daha kolay ve güvenli aydınlatma sağladılar.

Temel olarak mumluk hem tehlikeyi önlemek hem de çok dekoratif ve güzel göründüğü için daima talep görür.

Mumluk Kullanmanın Avantajları

Bu geleneksel ürünlerle evinizi aydınlatırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Mumları mumluklardan ayrı düşünmek mümkün değildir.

Mumluk Kullanmanın avantajları şunlardır:

 1. Ateşin devrilmesini önler
 2. Mumlara destek verir ve onları hareketsiz tutar.
 3. Mumları daha güzel gösterir.
 4. Rahat bir atmosfer oluşturur.
 5. Ortama huzur ve barış getirir.
 6. Ev dekorasyonu için çok önemli bir parçadır.
 7. Mekanların kendini ifade edebilmesinin en geleneksel yoludur.

Son 10 yılda mum basit bir dönüşüm geçirdi. Bir çok evde yıl boyunca kullanılan, yerleştirildiği odaya göre modeli değişen bir aksesuar haline geldi. Mumlukar  Aynı zamanda önemli bir ihtiyaç olma ayrıcalığını da sürdürdü.

Mum Kullanmak İyi Mi Kötü Mü?

Mumlar doğal ve çevre dostu ürünler gibi görünebilir. Ancak çevre dostu olduklarını gösteren yeterli bilimsel araştırma bulunmuyor. En ucuz mumların çoğu hem petrol rafine ürünü olan parafinden yapılmıştır. Bir petrol yan ürününün kullanılması atılacak atık miktarı azaltıyor gibi görünebilir. Ama öte yandan yine aynı özellik nedeniyle mumun düşünüldüğü kadar da temiz olmadığını anlaşılır. Birçok araştırmacı mumların yakıldığı zaman toksik gazlar saldığını iddia ediyor. Fakat mum aşıkları, bu konuda umutsuz olmamalıdırlar. Sonuç olarak yanan bir mumun açığa çıkardığı zararlı maddelerin miktarı, araba motoru vb. ile karşılaştırıldığında çok düşük miktardadır. Üstelik de çevresel açıdan zararlı dense de odanızı aydınlatmak için kesinlikle elektrik kullanmaktan çok daha iyidir.

Ayrıca daha doğal balmumu bileşimlerinden yapılan mumlar da tercih edilebilir. Organik olarak satışa sunulan balmumu ve/veya soya balmumu mumları diğer mumlardan daha uzun yanar ve daha az kimyasal yayan temiz mumlardır.

En Güvenli Mumluklar

Mumlarınız güvenle yakmak için uygun mumluklara koymak hemen herkesin uyguladığı bir yoldur. İçinizin daha da rahat olması için mumlar kapalı mumluklara konulabilir. Özellikle de metal fener mumluklar en güvenli mumluklar olabilir. Bu mumluklara mum takmak zahmetsizdir. Alevin yayılma riskini ortadan kaldırır.

Sipariş Ve Teslimat

Mumluk almak ve evinizi dekore etmek için sitemizde bulunan mumluk modelleri arasında istediğinizi seçin. Derhal teslim edelim. Teslimatımız daima sorunsuz ve güvenlidir.

Test

Form Gönderimi

Tamam

 • Aynı Gün İçinde Kargo İmkanı
 • 150 TL üzeri Ücretsiz Kargo
 • Vade Farksız Taksitli Ödeme
 • İnternetten Güvenli Alışveriş
 • 7 Gün İçinde İade
 • Değişim Garantisi
Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İster misiniz?