Buhurdanlık

Tütsülerin içinde yakılması için özel olarak tasarlanan kaplara buhurdanlık denilmektedir. Buhurdan Osmanlıca bir kelimedir ve tütsülük anlamına gelmektedir. Buhur tütsü maddelerine verilen isimdir. Buhur yakma geleneği insanlık tarihinde oldukça eskidir. Buhurdanlık en basit anlamıyla tütsü yakılan kaptır. Buhurdanlık kullanımı tarihin farklı zamanlarında farklı bölgelerde farklı anlamlar taşımaktadır.

Buhurdanlık Tarihi

Buhurdanlık MÖ. 4.binyıl içersinde ilk kez Mezopotamya’da kullanılmıştır. Avrupa’da ise buhurdanlığın ortaya çıkış tarihi XIII. yüzyıldır. Buhurdanlık tasarımı bin yıllar önce farklı kullanış biçimlerine göre şekillenmiştir. İki tip buhurdanlık tasarımı görülmektedir. Bunlardan ilki bacası olan yanlarda pencereleri olan tiptir. İkincisi ise mangal şeklinde olan buhurdanlıktır. Bu iki buhurdanlığın farkı birinin törenlerde kullanılmasıdır. Buhurdanlık çeşitleri temelde bu iki modele dayanmaktadır.

Eski Yunanda ve Roma'da kullanılan buhurdanlıklar ise iki kulpludur ve meyvelik gibi şekli vardır. Bu buhurdanlıkların özel kapağı da bulunmaktadır. Duman bu kapaktaki delikler çıkmaktadır. Kilise buhurdanları ise ayaklı ve tas şeklindedir. Türkler buhurdanlık geleneğini doğu coğrafyasından almıştır. Çin buhurdanları ve Türk buhurdanları benzerdir. Hayvan figürlü buhurdanlıklar vardır. Osmanlılar ise mangal tipi buhurdanlık kullanmıştır.

Buhurdanlık Nasıl Kullanılır?

Tarih boyu buhurdanlık kokusu sadece güzel koku olarak değil manevi anlamı olan bir şey olarak da kullanılmıştır. Buhurdanlık kullanımını bir nevi çaydanlık kullanımına benzetebiliriz. Buhurdanlıkta bulunan iki bölmeden alt kısam mum koyarak üst kısımdan kokunun yayılmasını sağlayabilirsiniz. Mumun ısı yayması ile seçilen koku etrafa yayılır. Buhurdanlık çıkan duman yakma işleminden kaynaklanır. Bu nedenle buhurdanlık kullanırken dikkatli olmak gerekir. Buhurdanlığı istediğiniz zaman yıkayıp temizleyebilirsiniz. Buhurdanlık kullanımı oldukça kolaydır. Ve etrafa mükemmel şekilde koku yayılmasını sağlar. Buhurdanlığın nasıl bir malzemeden yapılmış olduğuna göre temizleme şekilleri de değişir. Cam buhurdanlıklar elle yıkanmalıdır.

Neden Buhurdanlık Kullanmalı?

Buhurdanlık kullanımın tarih boyunca devam etmesinin elbette sebepleri var. Buhurdanlık yaşam alanlarında sadece güzel koku yaymak değil kötü enerjileri temizlemek, havayı daha sağlıklı hale getirmek için de kullanılmaktadır. Stres ve yorgunluğu azaltan tütsülerin tüm yaşam alanına yayılması çok daha huzurlu bir ortam yaratır. Buhurdanlığın insanlar üzerinde olumlu etkileri vardır. Koku yağı etrafa yayılarak seçilen kokunun etkisine göre etkisini gösterir. Kimi koku yağları rahatlama, kimisi zihin temizleme için etkilidir. Buhurdanlık gerçekten insan ruhuna iyi gelir.

Buhurdanlık Siparişi Nasıl Verilir?

Sitemizde özel tasarım buhurdanlık çeşitleri ve özel koku yağları, özel etkili tütsüler bulunmaktadır. Buhurdanlık siparişi vererek hayatınızda olumlu bir değişiklik yapabilirsiniz. Evinizin atmosferi tamamıyla değişecektir. Kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacak farklı buhurdanlık modellerimiz bulunmaktadır. Buhurdanlığı kendinizi şımartmak içinde başkalarına güzel bir hediye vermek için de tercih edebilirsiniz. Hediyelik buhurdanlıklar oldukça şık ve etkili hediye seçenekleridir. Buhurdanlık hayata doğrudan etki eder. Hediye verdiğinizde kullanan kişi farkı hissedecek ve size teşekkür edecektir.

 İndirimli Fiyata Buhurdanlık

Sitemizde en özel tasarımlara sahip buhurdanlık modellerini indirimli satın alma şansınız var. Buhurdanlık satın alırken farklı modellerde indirim olanaklarından yararlanabilirsiniz. Dekoratif buhurdanlık modellerimizle dekorasyonda hoş bir dokunuş yaratabilirsiniz. Renk ve tasarımda farklı seçenekler sunuyoruz. Buda şeklinde ya da Mısır figürlü buhurdanlık modellerini tercih edebilirsiniz. Tüm modellerimizde indirim avantajı bulunuyor. Buhurdanlık modellerinde seramik kokusuyla birlikte sunulan setlerimizi de tercih edebilirsiniz. Baykuş görünümlü buhurdanlık ya da fil görünümlü buhurdanlık modelleri oldukça popüler ve beğenilen modellerdir.

Farklı Buhurdanlık Modelleri

Buhurdanlık modellerimizde geniş bir yelpaze sunuyoruz. Kuşlar, yapraklar, yazılı figürler gibi farklı buhurdanlıklar arasından seçim yapabilirsiniz. Tandır görünümlü dekoratif buhurdanlık modelini ya da Firavun heykeli görünümlü buhurdanlık modellerini tercih etme şansınız var. Seçeneklerimiz oldukça fazla ve indirim olanaklarımız da avantaj yaratıyor. Boyut olarak minimal ya da daha büyük modellerimiz var. İstediğiniz boyutlarda modelleri tercih edebilirsiniz. Set halinde sunulan modellerimizde farklı koku seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Buhurdanlık satın almak için seçtiğiniz modelin üzerine tıklayarak detaylarını görebilir ve satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sitemizden alışveriş yapmak oldukça kolay ve güvenilirdir. İstediğiniz modeli seçip indirimli fiyata satın alabilirsiniz. Buhurdanlıklarınız için özel koku seçenekleri de oldukça fazladır. Ne tür bir etki istiyorsanız buna göre koku seçme şansınız da var. Sitemizden verdiğiniz buhurdanlık siparişi hemen elinize ulaşır.

  • Aynı Gün İçinde Kargo İmkanı
  • 200 TL üzeri Ücretsiz Kargo
  • Vade Farksız Taksitli Ödeme
  • İnternetten Güvenli Alışveriş
  • 7 Gün İçinde İade
  • Değişim Garantisi
Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İster misiniz?