Buhurdanlıkları Keşfedin, Ruhunuzu Yenileyin

5.2.2019

Aslında, binlerce yıldır kullanılan tütsüler hakkında söylenecek çok fazla kelime bulamamak normaldir. Hem çok fazla bilinmezler hem de faydaları saymakla bitmez. Hediye verirken bile hediyelik buhurdanlıklar arasından seçim yapabilirsiniz. Konsantrasyon için bir evin köşesinde koku salan mucizevi karışımlardır ve mistik bir çevre yaratmak isteyenlerin de vazgeçilmez bir aracıdır. Sadece evin kokusunu değiştirmek bile çok fazla değişime adım atmanıza yardım edecektir. Tütsü hayatımıza girdikten hemen sonra ruhumuzdaki yenilikleri hissetmeye hemen başlarız ve başka bir buhurdanlık çeşitleri aramaya bile başlayabilirsiniz. Hatta depresyona iyi gelen farklı buhurdanlıklar da vardır.

Buhurdanlık Nasıl Kullanılır?

Buhurdanlık tankı genellikle üç ana bölümden oluşur: buhurdanlığın ana çerçevesi, iskelete yerleştirilen mum ve kasenin tepesidir. Kasemize biraz su ekleriz, yeterli miktarda su ekledikten sonra mum kabın altında yakılır ve bu şekilde su ısınır. Kaptaki su yavaşça bulunduğumuz yerde ısınır ve koku yaymaya bu sıcaklığın etkisi ile başlar.

Şamdan desenleri en çok tercih edilen tütsü türleri arasındadır. Ürünün altında mum yerleştirmek için bir rezervuar vardır. İşte bu buhurdanlıktır. Üstüne küçük bir cam plaka veya sert plastik yerleştirilir. Aromatik veya uçucu yağ işte bu küçük plakaya eklenir. Bu aromaların çok yoğun olması nedeniyle, sadece 2-3 damla konulması bile yeterlidir.

Yağ üst kısma damlatıldıktan sonra, yanan mum alt kısma yerleştirilir. Aromatik yağlar buharlaşmaya başlar, çünkü mumun üst tabakası ısınır. Böylece, bu koku odaya kolayca yayılır.

Aromatik yağ kullanırken, iki damla su da ekleyin. Bu su keskin kokuyu önler. Ayrıca, astım ya da bronşit gibi solunum yolu hastalıkları olan kişiler için su kullanımı, solunum zorluğunu önler. Kolayca buhurdanlık satın al imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

Buhurdanlık Nerede Kullanılır?

Tütsü kullanımı konusunda özel bir kısıtlama yoktur. Evin herhangi bir odasında kolayca kullanılabilir. Küçük bir buhurdanlık size 10-12 metrekarelik bir odada hoş koku verebilir. Odanın kapısı açıksa ve hava hafifçe ev içinde dolaşıyorsa, koku evin diğer bölümlerine kısa sürede yayılır.

Birkaç damla aromatik yağ pişirildikten ve on dakika sonra bir mum yakıldıktan sonra koku yayılmaya başlar. Tütsü ile buhurdanlık kokusu aynı anda kullanılabilir.

Buhurdanlık Nereden Satın Alabilir?

Bu hediyelik eşya dükkanlarında bulabileceğiniz bir üründür.

Çevrimiçi olarak pek çok buhurdanlık türü çevrimiçi olarak sitemizde satılmaktadır. İsteğinize göre birçok çeşitten birini satın alabilirsiniz. Alerjiniz varsa kokusuz yağı olan buhurdanlıkları almalısınız.

Test

Form Gönderimi

Tamam

  • Aynı Gün İçinde Kargo İmkanı
  • 150 TL üzeri Ücretsiz Kargo
  • Vade Farksız Taksitli Ödeme
  • İnternetten Güvenli Alışveriş
  • 7 Gün İçinde İade
  • Değişim Garantisi
Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İster misiniz?