Özellikle kadınların çok sevdiği ve evinin her alanında kullandığı mumluklar artık pek çok iş yeri için de tercih edilebilir. Hem kullanışlı yapıları hem de dekoratif özellikleri ile çok sevebileceğiniz bu özel üretim mumluk modelleri sizin kullanmak istediğiniz alana göre değişebilir.

Aslında mum koymak için üretilen ve mum akan birikintilerin etrafa yayılmasını önleme amacına sahip olan mumluklar artık sadece bu işlevi ile kullanılmıyor. Pek çok kişinin ev dekorunda çok büyük bir alanı ayırdığı bu özel ürünler en çok da yeni evlenen ya da evlenecek kişilerin sık aldığı ürünlerin başında geliyor.

Plastik malzemeden tutunda metal, cam, porselen hatta ve hatta ağaçlardan bile yapılabilen bu son derece gösterişli mumluklar aynı zamanda hediye olarak da seçilebiliyor. Özel bir sunum ile sevdiğiniz kişilere de bu tarz hediyeler alabilirsiniz. Üstelik üretildiği malzemeye, tasarımına ve büyüklüğüne göre de her insanın bütçesine uygun bir mumluk çeşidi bulması mümkün.

Eski dönemlerde sadece aydınlatma için kullanılan mumlar artık şık birer sunumun da parçası. Bu nedenle de mum koymaya yarayan farklı tasarımlı mumluk modelleri kişilerin en beğendiği ürünler arasında yer alıyor.

Mumluk Nerelerde Kullanılır?

Farklı ebatlar ve renklerdeki mumlar ile kombinlenen mumluklar aslına bakarsanız bazen sadece boş halleriyle de dekoratif amaçla kullanılabiliyor. Hatta öyle ki bazı kadınlar mum sevmediği ve kullanmadığı halde bu tarz ürünleri evinde eksik etmiyor.

Genel olarak mumlukların nerelerde kullanıldığına bakacak olursak ilk sırayı evlerin salon ve misafir odaları alıyor. TV ünitesi, raf, kitaplık, masa üstü, sehpa üstü, ev köşeleri, vitrin gibi pek çok alana koyulabilen özel üretim mumluklar sadece salon değil evin diğer odalarında da dekoratif olarak kullanılabilir.

Gelelim iş yeri için kullanım alanlarına. Eğer masa üstü ve dar çalışma alanlarında mumluk kullanılacak ise genellikle küçük olanlar tercih ediliyor. Ancak geniş bir alanda dekor amacıyla mumluk kullanmak istiyorsanız ya da arkadaşlarınıza bu alanlar için şık mumluklar almak istiyorsanız genellikle büyük boyutlarda olanları tercih etmelisiniz.

Mumluk Çeşitleri Nelerdir?

Genellikle renkli tasarımları ve ebatları ile dikkat çeken özel üretim mumluk modelleri ebatlarına göre farklı çeşitlere ayrılır. Küçük, orta ve büyük boy olarak adlandırılan bu ürünlerin kullanım alanları da boyutları belirler.

Örneğin çalışma masası, sehpa ya da raf gibi alanlarda mum kullanmak istiyorsanız genellikle küçük boy mumluklar tercih edilir. Bunlarda plastik, cam ya da porselenden üretilen modellerdir. Daha geniş alanlarda mum kullanılacaksa orta boy ürünlere bakmalısınız. Bu ürünlerde başta cam olmak üzere metal, ahşap, cam ya da plastik olabilir. Ancak ev köşeleri, balkon önleri ya da iş yeri için büyük dekorlarda genellikle en büyük boy mumluklar kullanılır. Bu ürünlerde büyük çoğunluk metal malzemeden üretilen fener veya daha gösterişli olarak hazırlanan kafes mumluk şekilleri ile dikkat çekerler.

Fener Mumluk

Farklı boylarda hazırlanan ve çeşitli renkleri bulunan fener mumluk modelleri genelde sadece metalden üretilebileceği gibi bazı modellerinde camlar ile ek süsleme yapılabilir. Genellikle mobilyalar ile uyumlu olması açısından gümüş, altın sarısı, kahve, beyaz veya siyah tonlarından çok fazla üretimi yapılan bu ürünler her boyda bulunabilir.

Genellikle masa üstü veya evin herhangi bir köşesinde dekor olarak tercih edilen fener tipli mumluk çeşitleri duvara ya da tavana asılarak da daha havalı bir dekor elde etmek için tercih edilebilir. Bu ürünlerde diğer mumluklar gibi her alanda kullanılabilir ancak genellikle loş ve salaş ortamları ile dikkat çeken sahil kasabası mekanlarında da sık sık karşılaşabileceğiniz ürünler arasında yer alır.

Kütük Mumluk

Son birkaç yıldır moda haline gelen doğal görünümlü ürünlere en güzel örneği oluşturabilecek ürünlerin başında kütük mumluk çeşitleri gelir. Öyle ki artık aklınızın hayalinizin almadığı her alanda kullanılabilen bu ürünler biraz kaba gibi görünse de doğal olduğu için çoğu kadının ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Bildiğimiz kütüğün farklı parçalara ayrılması ile üretilen ve üzerinde sadece cila vurularak satışa sunulan mumluklar bazen tek mum bazen de birden fazla mum alacak şekilde dizayn edilebilir. Kullanmak istediğiniz alana göre karar vererek bu doğal kütük mumlardan alabilirsiniz.

Boyutları farklı olmasına rağmen bu tarz mumluklarda genellikle tea Light mum kullanılır. Bazı büyük boylarında ise en fazla 5-10 cm’lik kolon mumlar tercih edilir. İçine mum koymadan da özellikle ahşap dekorlu bir ev veya iş yerinde de bu tarz doğal mumlukları tercih edebilirsiniz.

Cam Mumluk

Mumların sık kullanılmaya başlandığı dönemden itibaren en çok tercih edilen ve her ortama uyabilen cam mumluk modelleri asla popülerliğini yitiren ürünler arasında yer almıyor. Aksine giderek daha farklı ve şaşırtıcı tasarımlar ile görebildiğimiz bu mumluklar isminden de anlaşılacağı gibi ana malzemesi ısıya dayanıklı cam olarak üretilir.

Genellikle şeffaf renkleri ile dikkat çekse de aslında hemen hemen her renkten üretilebilir. Bazen göz alıcı parlaklığı ve kristal görünümlü hali ile oldukça ağır salon takımlarını tamamlarken bazen de minik bir versiyonu ile çalışma masalarındaki yerini alır.

Cam malzemeden üretimi yapıldığı için daha dayanıklı gibi görünen bu ürünleri kullanırken dikkat etmek gerekir. Keza düşme ya da çarpa gibi darbeler nedeniyle kısa sürede kırılabilir. Bu nedenle çocuklu ailelerin son derece dikkatli kullanması gereken ürünler arasında gösterebiliriz. Cam mumlukların fiyatları da tasarıma ve ebadına göre değişiklik gösterebilir. Öyle ki 4 – 5 TL’ye bile bulabileceğiniz bu özel üretim mumluklar bazen 800- 900 TL’ye kadar uzanan fiyatları ile dudak uçuklatıyor.

Ferforje Mumluk

Yeni ve modern evlerin olmazsa olmazları arasında gösterilen ferforje mumluk modelleri her yaştan kadına hitap edebilen ürünler arasında yer alıyor. Diğer mumluk çeşitlerine göre oldukça özenli ve şık bir görünüme sahip olan bu mumluklar farklı boyutlarda üretilebilir.

Genel bir tanımı olan ve içine abajur tarzı ayaklı mumlukların bile girdiği ferforje mumluk çeşitleri genellikle asılarak ya da birkaç ürün yan yana gelecek şekilde kullanılır. Son derece gösterişli olarak dizayn edilen bu mumluk modelleri orta ve büyük boy olarak hazırlanır. Metal malzeme kullanılarak tasarlanır ancak bazı özel modellerinde metalle birlikte cam ve zincirlerle de süslenebilir.

Kullanmak isteyeceğiniz alana göre değişen bu şık mumluk modelleri duvara, tavana, ev köşelerine, büyük masa üstlerine, kış bahçelerine veya balkonlara koyularak dekor amacıyla kullanılabilir. Özel ve şık duruşları ile diğer mumluk modellerinden çok daha yüksek fiyatlara satılır ve genellikle de tek başına değil yanındaki 2. veya 3. ferforje mumluk dile birlikte satılır. Eğer bütçeniz yeterli ise ve bir sevdiğinize şık bir sürpriz yapmak isterseniz mumluk tercihinizi ferforje ürünlerden yana kullanabilirsiniz.

Dekoratif Mumluk

Hem ev hem de işyeri gibi pek çok alanda kullanılabilen ve her bütçeye uygun bir ürünü bulmanın kolay olduğu dekoratif mumluk modelleri kullanmak istediğiniz alana göre değişen ürünlerdendir. Aslına bakarsanız aklınıza gelebilecek tüm mumlukları bu kategori içine alabiliriz. Keza bütün mumluk çeşitleri dekoratif amaçlarla alınır.

Başta küçük alanlar ya da büyük köşeleri dekora etmek için seçebileceğiniz bu mumluklar aklınıza gelebilecek her türlü malzemeden üretilebilir. Doğal olarak fiyat aralığı da buna göre değişir. Genellikle set halinde sunulan ve farklı renklerde üretilen dekor amaçlı mumlukları hediye için de tercih edebilirsiniz.

İş arkadaşlarınız, doğum günü olan biri, komşunuz, anneniz veya ailenizdeki her kadına gönül rahatlığı ile alabileceğiniz dekoratif amaçlı mumluklarda ilk olarak kendi bütçenizi belirleyin. Bu bütçeye uyan ya da uyabilecek ürünleri ise bulmak oldukça kolaydır. Keza mum ve mumluklar artık aklınıza gelebilecek her yerde satışa sunulan ürünlerin başında gelir.

Şamdan Mumluk

Özellikle çiftlerin çok sevdiği ve her evli olan kişinin evinde en az 1 adet bulunabilen şamdan mumluk isminden de anlaşıldığı üzere yemek masalarının vazgeçilmezlerindendir. Özel ve önemli akşam yemeklerinde en ortada 1 tane ya da masa büyüklüğüne göre 2 veya daha fazla kullanılan bu mumluklar, tasarımları ile en sevilen ürünlerin arasında yer alıyor.

Yeni gelinlerin evlerinde de görebileceğiniz gibi başta klasik tasarımlı şamdanlar olmak üzere birbirinden güzel metalden ya da camdan üretilen mumluğa rastlamak mümkün. Şamdanların genel tasarımlarına bir göz atarsanız bazıları tek mum koymak için üretilmiş iken bazıları da 3 veya daha fazla şamdan mumu alabiliyor.

Bu ürünleri alırken ilk olarak kendi yemek masanızı düşünmelisiniz. Keza boyutları küçük olan bir yemek masasında aşırı büyük şamdanlar hem görüntü kirliliği yapacak hem de kullanışsız yapıları ile işinize yaramayacaktır. Eğer birilerine hediye almak amacıyla düşündüğünüz mumluk şamdan ise daha sade ve pahalı ürünlerden kaçının. Keza şamdan modelleri de yine pahalı olarak kabul edilen mumluk grubunda yer alır.

Metal Mumluk

Hediyelik mumluk çeşitleri arasında yer alan çoğu mumluk genellikle metal malzemeden üretilir. Hem dayanıklı yapıları hem de farklı renkleri ile en sevilen mumluk modelleri arasına girebilen bu metal ana malzemeli ürünler çeşitli tasarımlarda yapılabilir.

Aralarına ayrım yapmakta zorlandığınız mumluk modellerinin ana malzemesi metal olanlarının hepsine birden metal mumluk diyebilirsiniz. Tekli olarak da alabileceğiniz ya da set ürünlerine bakabileceğiniz bu mumluk çeşitleri dayanıklı olması açısından yıllarca kullanım imkanı sağlar.

Ebatlarına göre farklı alanlara koyarak hem evin veya iş yerinin dekoruna destek olabilir hem de son derece modern bir görüntü elde edebilirsiniz. Yaşadığınız şehirde satılan metal mumluk modelleri size pahalı geldiyse online ortamlarda yer alan mumluklara bir bakmalısınız. Hem kolay ödeme imkanı sunan hem de kısa sürede elinize ulaşabilecek olan bu tarz ürünler internetten çok daha uygun fiyatlara satın alınabilir.

Tealight Mumluk

Mumluk modelleri arasında en ucuz fiyatlardan satılabilen tealight mumluk çeşitleri ebat olarak oldukça küçüktür. Keza tealight dediğimiz mumlarda evlerde en sık kullanılan ve kısa sürede biten minik mum çeşitlerindendir. Genellikle cam ya da porselen malzeme kulanılarak üretilen bu mumluk modellerinde bazen ağaç kütüğü de kullanılabilir.

Küçük ve dekoratif ürünler olduğu için dar alanlarda kullanıma son derece uygundur. Bazen tekli bazen de birden fazla mumu alacak şekilde hazırlanan bu tealight mumluk modelleri birleşik olabilir ya da alt kısmına hepsini bir arada tutacak özel bir ek yapılmış, tepsisi bulunabilen ya da asılarak kullanılabilen modeller olarak karşınıza çıkar.

En küçük mumluk modelleri arasında yer aldığı için genellikle TV ünitesi, raf düzenekleri, küçük sehpa üstleri ya da masaların üstünde çoklu olarak kullanılabilir. Farklı renkler ve şekillerde hazırlanan bu ürünler genellikle yuvarlak tasarımlar olabileceği gibi bazen de kuş, balık, kalp ya da yaprak gibi daha pek çok nesne şeklinde tasarlanabilir. Hediyelik olarak bu tarz bir ürün alacaksanız set halinde satılan yani içinde en az 2 tane mumluk olanları almalısınız. Keza tek alınan ürün elinizde çok küçük kalacak ve sizi de karşınızdaki kişiyi de tatmin etmeyecektir.

Kokulu Taş Mumluk

Yine son yılların en gözde modalarından biri de kokulu taşlar. Pek çok kişinin bebek mevlitlerinden tutunda düğün şekerlerine kadar kullandığı bu kokulu taşlar artık evlerinize farklı dekorlar olarak girecek. 2019 yılının en beğenilen ve en renkli tasarımları arasına girebilen kokulu taş mumluk sizlerin de evlerini süsleyebilir.

El yapımı olarak hazırlanan ve farklı şekilleri ile dikkat çeken bu kokulu taş mumluklar isminden de görüldüğü üzere kendinden kokusu bulunan ürünlerdir. Dışardan bakıldığında alçı gibi gözüken ancak elinize alıp kokladığınızda oldukça hoş kokuları bulunan bu mumluk modelleri ile daha eğlenceli ortamlar yaratabilirsiniz.

Çocuk odası gibi alanlarda veya TV ünitenizde şık bir görünüm oluşturmak için seçebileceğiniz bu kokulu taş mumluklar tealight mum ile birlikte kullanılır. Bu nedenle ebatları çok büyük değildir. Farklı hayvan ve geometrik şekillerle tasarlanan bu mumluklar sadece dekor amacıyla da alabilirsiniz. Ana malzemesi beyaz olduğu için boyanarak bütün renklerden bulunabilecek bir üründür. O sebeple odanızın dekoruna uyabilecek renkte mumluklar alırsanız daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ağaç Mumluk

Son yılların en gözde modası olan kütük kullanımı artık mumluk olarak da karşınıza çıkabilecek. 2018 yılının sonunda patlayan ve 2019 yılını kasıp kavuran bu doğal ürün modasına sizlerde uymak isterseniz hemen kendinize ağaç mumluk modellerinden birkaç tane edinebilirsiniz.

Herhangi bir özel tasarımı olmayan ve ağaç dallarından kesilerek hazırlanan bu mumluklar kurtlanmalara karşı ilaçlanır ya da verniklenir. Bu sayede hem daha parlak ve ele zarar vermeyen bir ürün elde edilir hem de şıklığı bir tık daha öne çıkarılır.

Hem doğal olsun hem de sade görünmesin diyerek ağaçtan üretilen mumlukları almak isteyenler genellikle urgan dediğimiz ipler ile tamamlanan ya da dantelli kurdeleler ile daha şık hale getirilen kutuk mumluk çeşitleri tercih edebiliyor.

Büyük Mumluk

Büyük mumluk modelleri genellikle yer kullanımı için alınan ürünlerdir. Hem ev içinde hem balkonlarda hem de teras gibi geniş alanlarda sık kullanılan ürünler oldukça pahalı olarak satışa sunulur. Keza çoğu zaman boyları genellikle en 40 – 50 cm olarak ayarlanır.

Çok daha yüksek olanları da mevcut olan bu mumluklar yine içine büyük boy ve kalın mumluklar koyularak kullanılır. Ortama fazlasıyla şıklık katan ürünlerin tasarımları da kafes gibi ya da ferforje mumluklar gibi yapılırken en dikkat çeken özellikleri de gösterişine gösteriş katacak olan cam detayları veya zincir detaylarıdır.

Eğer müstakil bir eviniz varsa bu tarz ürünleri evinizin kapısının kenarında da kullanabilirsiniz. Özellikle büyük ahşap modeller veya metal büyük mumluklar ile kapı girişlerinize renkli yaşam alanları yaratabilirsiniz. Bazı kişiler de bu tarz büyük ürünleri kış bahçeleri için tercih edebiliyor. Elbette o alanlarda da mum yakılabilir fakat sadece dekoratif amaçla bile bu tarz ürünleri kullanmanız evinizin şıklığına şıklık katacaktır.

Yeni ev alan ve evi büyük olan arkadaşlarınıza bu tarz bir ürün almak için internet ortamında detaylı bir araştırma yapmalısınız. Piyasa da oldukça pahalı olarak karşınıza çıkacak ürünler tek başına değil yanında en az 1 veya 2 tane mumluk ile birlikte kullanılır. Ortamın renk ve dekoruna uygun olarak ister şeffaf renge sahip isterseniz de renkli ürünleri seçebilirsiniz.

Hediyelik Mumluk

Sevdiklerinize özellikle de hayatınızdaki bütün kadın arkadaşlarınıza almak için tercih edebileceğiniz şaşmaz ürünlerin başında hediyelik mumluk modelleri geliyor. Keza mum sevmeyen kadın neredeyse yok denecek kadar az. Üstelik hadi arkadaşınız mum sevmiyor diyelim, bu mumlukları dekoratif amaçla da kullanabileceğiniz düşünürsek hem sizi yormayan hem de beğenecek mi düşüncesini ortadan kaldırabilen bu ürünlere bir göz atmalısınız.

Üstelik günümüz ekonomik koşullarını da düşünürsek, oldukça pahalı olan ürünleri değil de sizin de bütçenizi yormayacak bu tarz mumluk çeşitleri işinizi görecektir. Dekoratif amaçlarla da kullanılabilen ve dilendiğinde içinde mum yakılan hediye amaçlı mumluklar size, kutlamayı unuttuğunuz özel günler için de büyük kolaylık sağlayabilir. Hem de her zevke, her bütçeye ve her ebada göre kolay ödeme seçenekleriyle.

Harf Mumluk

Genellikle yeni evlilerin, romantik çiftlerin ya da daha yaş olarak genç çiftlerin tercih ettiği harf mumluk modelleri bu yıl yine en gözde hediyelikler arasına girmeyi başardı. Farklı ebatlarda üretilebilen ve sadece kişilerin baş harflerini içeren mumluk çeşitleri gibi birleştiğinde aşk sözcükleri yazabilen harf mumluklar ile sizlerde sevdiklerinize sürpriz yapabilirsiniz.

Bu ürünler genellikle teker teker harflerin birleşmesi ile oluşur ve tealight denilen küçük mumlar ile kullanılır. İster dekoratif ister de mum koyarak kullanabileceğiniz şık ürünler başta düz renkli ahşap malzemeden üretilebileceği gibi, parlak renkler ve simlerle de süslenebiliyor.

Eğer beyaz renklerin, soft tonların hakim olduğu bir salonunuz varsa oldukça hoşunuza gidebilecek olan bu ürünler TV ünitesi, vitrin, kitaplık ya da çeşitli duvar raflarına koyularak dekora ek destek sağlayan ürünlerin de başında gelir. Fiyat olarak da son derece uygun olan ürünleri eşinize, sevgilinize, annenize veya en yakın arkadaşlarınıza severek alabilirsiniz.

Silindir Cam Mumluk

Hemen hemen her ev ve iş yeri ortamında sıkça denk gelebileceğiniz silindir cam mumluklar kullanım olarak son derece kolaylık sağlayan ürünlerdendir. Genellikle küçük, orta ve büyük boy olarak üretilebilen bu silindir şeklindeki mumluk modelleri dilediğiniz her renk seçeneğine sahiptir.

Bazen şeffaf görünümlü, bazen buzlu cam bazen de renkli camı ile dikkat çeken ürünlerin fiyatları da boyutuna göre değişir. Kullanmak istediğiniz alan raf veya sehpa gibi dar yerler ise en küçük boylarını tercih edebilirsiniz. Keza orta boy olanları da yemek masası, TV ünitesi ya da özel mum alanlarında kullanabilirsiniz. En büyük boyları ise genellikle ev veya işe yeri köşelerinde kullanılır.

Bu tarz mumlukları koymak istediğiniz alanın dekorunu mumluk alırken dikkatli inceleyin. Ortama uyacak renklerde silindir mumluk alabileceğiniz gibi, daha renkli ve parlak camlarla da yapılan mumlukları tercih edebilirsiniz. Cam kavanozu andıran tasarımları ile dikkat çeken bu mumlukları kullanırken dikkat etmelisiniz. Keza küçük bir darbe ile zarar alabilir. Elinizi veya ayağınızı kesme olasılığı yüksek olduğu için hareket ettirilmeyecek alanlara bu tarz mumlukları tercih edebilirsiniz.

Kafes Mumluk

Kadınların büyük hayranlık duyduğu ve son 2 yıldır amansız bir şekilde farklı renk ve tasarımlarını da aldığı kafes mumluk modelleri beğenebileceğiniz en şık mumluklar arasında yer alıyor. Tamamen metal malzeme kullanılarak hazırlanan ve değişik renkleri bulunan bu mumluklar sizin de ev ve iş yerlerinizi renklendirebilir.

Ebatlarına göre masa üstü, duvar, raf veya tavana asılarak kullanılabilen bu özel mumluk fener şeklindeki mumluklarla da yan yana getirilerek evlerin köşelerinde şık bir köşe oluşturabilir. Genellikle alanı geniş olan kadınların köşeleri süslemek için aldığı ve ebat olarak da en büyük boylarını seçtiği ürünler tasarım olarak şık bir görüntü oluşturur.

İçine dilediğiniz büyüklükte bir mumu koyarak kullanabileceğiniz bu ürünleri dilerseniz mum olmadan, sadece boş bir kafes olarak da kullanabilirsiniz. Ancak ürünleri tek tek değil birden fazla farklı ebatlarda alırsanız kış bahçesi, balkon ya da boydan cam önlerinde şık bir alan yaratılabilir. Bu tarz ürünleri kadınlar genellikle okuma köşelerine, sallanan sandalye gibi değişik oturma grupları ile kombinliyor.

Mumluk Nikah Şekeri

Son yıllarda evlilik hazırlığı yapan genç kızlarımızın rağbet gösterdiği mumluk nikah şekeri tasarımları bu yıl da oldukça beğenilecek ürünlerin başında geliyor. Farklı renklerde ve şekillerde düğüne gelen misafirlere verilen bu ürünler aslında düşünce olarak oldukça hoş bir hareketinde başlangıcı.

Keza düğününüz bittikten ve aradan yıllar geçtikten sonra bile bu özel mumlukları kullanan kişiler sizi hatırlayacak. Her kullandıklarında ya da gördüklerinde ne kadar ince bir düşünceyle yapılmış düğün şekeri olduğunu düşünecekler.

Sizlerde kullanışsız ve bir süre sonra çöpe atılan bir ürüne boş yere yığınla para saçmamış olacaksınız. Hem gelenek ve göreneklerde var olan bir olayı yaşatacak hem de sonsuza dek kullanılabilecek bir armağanı geride bırakacaksınız.

Ahşap Mumluk

Genellikle kütük mumluk modelleri ile sık sık karıştırılan ahşap mumluk çeşitleri aslında aynı ürünler değildir. Keza aradaki farkı açıklayarak konuya başlayacak olursak; doğal olarak ağaçtan kesilen ancak şekil olarak üzerinde oynama yapılmayan sadece parlaklık vermek için cilalanan mumluklar kütük mumluk ya da ağaç mumluk olarak karşınıza çıkabilir. Lakin ahşap mumluklar böyle değildir.

Yine ana üretim malzemesi ağaçtır ancak doğal haliyle değil şekil verilen halleri ile satışa sunulur. Genellikle kare, dikdörtgen ya da silindir şekline getirilen bu ürünler bazen de harf veya farklı geometrik gibi şekillerde hazırlanabilir. Şekil verilen, kesilen, boyanan ve verniklenen bu ahşap mumluk modellerinde tealight mum kullanılır.

Evlerin salon ya da misafir odası gibi daha şık alanlarında kullanılmak üzere alınan ahşap mumluklar genellikle ahşabın kendi renginde ya da kahve tonlarında olur. Oldukça ağır ve bir o kadar da gösterişli görünümü olan ürünler; tekli olarak da hazırlanabileceği gibi genellikle birden fazla mumu alabilmesi açısından set olarak üretilir.

Diğer mumluk türlerine göre daha ağır ve ciddi bir havası olan bu tarz mumlukları iş yeri dekorunda da çok sık kullanabilirsiniz. Özellikle de iş yeri ofislerindeki mobilyalara uygun renk ve şekillerde alarak bu ortamın daha da gösterişli hale gelmesini sağlamak sizin elinizde.

Mumluk Yapımı?

Kendi mumluğumu kendim yapacağım diyen kişilere birkaç küçük fikir vermek gerekirse; ilk olarak mumluk yapmak için gerekli olan malzemeye karar vermeliler. Eğer kullanmak istediğiniz malzeme bir cam ise eski kavanoz gibi ürünleri atmamalısınız. Keza dış yüzeyini ister cam boyası ile boyayarak ister ipler ile şekiller yaparak isterseniz de yapıştırmalı çıkartmalar ile şekillendirebilirsiniz.

Mumluk yaparken kullanacağınız malzeme ahşap ise yapımı basit kafes mumlukları yapabilirsiniz. Bunları da boyayarak evinizin balkonuna veya verandaya asarak şık bir görünüm elde edilebilir.

  • Aynı Gün İçinde Kargo İmkanı
  • 200 TL üzeri Ücretsiz Kargo
  • Vade Farksız Taksitli Ödeme
  • İnternetten Güvenli Alışveriş
  • 7 Gün İçinde İade
  • Değişim Garantisi
Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İster misiniz?