Organik Tütsü Kokularının Özellikleri

13.5.2019

Yüzyıllardır farklı amaçlarla kullanılan organik tütsüler, bu yıl yine en seveceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Onlarca faydasıyla hem kadın hem de erkeklerin dikkatini çeken organik tütsü kokularının özellikleri bilinir ve alanına göre kullanılırsa sağladığı faydalardan kolayca yararlanabilirsiniz.

 

Diğer kokular gibi keskin bir kokusu bulunmayan ve bu özelliği ile kişileri kesinlikle rahatsız etmeyen tütsülerin anlamları faydalı geldiği alana göre değişiklik gösterir. Var olan rahatsızlık veya sorun için bu anlamları öğrenerek hemen kullanmaya başlayacağınız el yapımı tütsüler her yaştan kişinin kullanımına uygundur. Sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmayan bu özel kokular için hangi tütsü ne için kullanılır sorularına yanıt vermeden önce tütsülerin genel olarak neden kullanıldığını kısaca özetleyelim.

 

Özellikle Hindistan ve dolaylarında yüzyıllardır kullanılan tütsüler, el yapımı olarak karşımıza çıkan doğal ürünlerdir. Çeşitli ağaçlar ve bitkilerden elde edilen karışımlar ile oluşturulan bu özel ürünler, genellikle kutsal olarak kabul edilen ağaçlardan elde edilir. Farklı bitki ve yağların karışımı ile oluşturulan ve tamamen el yapımı olarak karşımıza çıkan bu organik yani doğal tütsü çeşitleri başta dini seanslar olmak üzere pek çok alanda kullanılır. Hala Hindistan’da pek çok ev ve iş yerinde farklı çeşitlerinin yakılarak kullanıldığı bu el yapımı tütsüler; stres, gerginlik ve yorgunluk gibi zihni fazlasıyla meşgul eden durumlar için birebir fayda sağlar. Özellikle de kişilerin baş etmekte zorlandığı depresif ruh hallerine iyi gelen tütsü kokularının anlamı faydalanılmak istenen duruma göre değişkenlik gösterir.

 

Günümüzde fazlasıyla moda olan meditasyon ve yoga gibi aktivitelerin seanslarında da sık kullanılan özel üretim doğal tütsüler baş ağrısından tutunda uykusuzluk, hazımsızlık, huysuzluk hatta ve hatta cinsel yaşam için bile sık kullanılan kokular arasında yer alır. Bu nedenle hangi tütsü çeşidi neye iyi gelir teker teker açıklayarak ilerleyelim.

 

Amber Tütsü: Havayla ilişkilendirilen amber tütsü bilgi ve tarihi temsil eden kokuların başında gelir. Genellikle çalışma odaları, yaratıcılığın üst seviyelerden olması beklenen iş yerleri gibi alanlarda kullanılır. Amber, yaydığı koku ile kişilerin zihninde yaratıcılığın çok daha hızlı oluşmasını ve kolay öğrenilmeyi sağlar.

 

Sedir Ağacı Tütsü: Diğer tütsü çeşitleri gibi hafif bir kokusu olmayan sedir ağacı tütsü ağır kokulardan hoşlananlara hitap edebilecek bir koku salınımı yapar. Güç ve güçlü olmayı temsil eden bu özel koku genellikle eskiden tapınaklarda sık kullanılmış kokularında da başında gelir. Çok ilginçtir ki erkeklerde cinsel hayatın etkilerini artırmak için de tercih edilir.

 

Tarçın Kokulu Tütsü: En çok tercih edilen tütsülerden biri olan tarçın kokulu tütsü genellikle çiftler tarafından tercih edilir. Cinsel arzuları pekiştirmek için tercih edilen ve ortamdaki enerjiyi anında yükseltebilen tarçın kokusu, afrodizyak etkisi nedeniyle yüzyıllardır kullanılıyor.

 

Yasemin Kokulu Tütsü: Ortama yaydığı çiçek kokusu ile hem gece gem de gündüz tercih edilebilen yasemin kokulu tütsü genellikle romantik ortamlarda tercih edilir. Cinsellik ile alakası olmayan bu özel koku daha çok ortamdaki sevgi ve bağı güçlendiren kokuların başında gelir.

 

Lavanta Kokulu Tütsü: Çiçek kokuları arasında en çok tercih edilen lavanta kokulu tütsü ortamdaki enerjiyi pozitif yapmak için kullanılır. Genellikle aşk ile ilişkilendirilen bu koku evinizin veya iş yerinizin herhangi bir alanında kullanılabilir.

 

Lotus Tütsü: Genellikle iş yerleri ya da çalışma odalarında tercih edilen bu özel lotus tütsü odaklanma, zekâ açma ve yaratıcılık ile ilişkilendiriliyor. Özellikle de meditasyon gibi ruhu arındıran aktivitelerin başlangıcında sık sık kullanılır.

 

Misk Kokulu Tütsü: Denge ve düzen için tercih edilen misk kokulu tütsü negatif enerjinin anında yok edilmesinde oldukça başarılıdır. İnsanın denge ve düzeninde olumlu etkiler yaratan ancak kokusu diğer çiçeksi kokulardan biraz daha ağır olduğu için genellikle gece saatlerinde yakılması önerilir.

 

Afyon Kokulu Tütsü: İsminden de anlaşılacağı gibi afyon kokulu tütsü çeşitleri kişilerin genellikle uyku için tercih ettiği bir kokudur. Kolayca uykuya dalma, rüya görme ve sorunsuz bir gece uykusu için tercih edebilirsiniz.  

 

Gül Kokulu Tütsü: Çiçek kokusundan hoşlanan kişilerin fazlasıyla tercih ettiği bu gül kokulu tütsü sevgi, aşk ve arzularla ilişkilidir. Yakıldığı anda ortamda yarattığı misler gibi kokusu ile kişilerin olumsuz duygularını anında sevgiye çevirebilen kokuların başındadır.

 

Sandal Ağacı Tütsü: Kutsal bir ağaç olarak kabul edilen sandal ağacı arındırma amacıyla tercih edilir. İlahi güçler ile ilişkilendirilen sandal ağacı tütsü yoğun geçen iş saatlerinden sonra, sıcak bir duş veya masaj seansıyla birlikte de kullanılabilir.

 

Vanilya Kokulu Tütsü: Yetenekler ile yakından alakalı olarak kabul edilen vanilya kokulu tütsü kişilerin çalışma alanlarının vazgeçilmez kokularından biridir. Yaydığı hafif ancak etkili koku ile kişilerin zihinsel düşüncelerini kolayca yaratıcı bir hale getirebilir. Bu nedenle sadece evlerinizin çalışma odasında değil iş yerlerinde yaratıcı konumlarda çalışılan alanlarda da kullanılmalıdır.

 

Çilek Kokulu Tütsü: Yabani çilek olarak da adlandırılan çilek kokulu tütsü meyveler arasında en çok tütsü için tercih edilenlerden biridir. Tatlı ve hoş kokusu ile anında ortamın kokusunu değiştirebilen bu özel tütsü, ilişkiler ile yakında alakalıdır. Sevgi ürettiğine inanılan bu özel tütsü hem ev hem de iş yerlerinde kullanılabilir.

 

Kiraz Kokulu Tütsü: Yatıştırıcı ve gevşeme sağlayan özelliği ile dikkat çeken kiraz kokulu tütsü hem mental anlamda hem de fiziksel anlamda kişileri fazlasıyla rahatlatır. Özellikle de iltihaplar için fazlasıyla faydalı olduğu bilinen kiraz kokulu tütsü, antioksidan olarak da işlev görür.

 

Hindistan Cevizi Tütsü: Pek çok kişinin yaşadığı sorunların en büyüğü olan stres ile mücadele etmekten birebir görev alan hindistan cevizi tütsü hem ev hem de işyeri gibi alanlarda yakılabilir. Var olan hoş kokusu sayesinde kişilerde kısa sürede gevşeme hissi oluşturur.

 

Buhur Kokulu Tütsü: Özel kokulu tütsülerden biri olan buhur kokulu tütsü sakinlik, dinginlik ve sükûnet için en çok tercih edilen kokulardan biridir. Yakıldığı andan itibaren ortamdaki tüm kötü enerjiyi yok eder ve anında ferahlama sağlar. Kişileri kolayca etkisi altına alan stres ve kaygı gibi psikolojik durumları hafifletmekte fayda sağlar. Aynı zamanda manevi olarak kötü durumları da ortadan kaldırıldığına inanılan buhur, kolayca temizlenme ve arınma sağlar.

 

Paçuli Tütsü: Oldukça faydalı olduğu bilinen paçuli tütsü başta depresyon olmak üzere, kaygı bozukluğu ve yorgunluk için birebir çözüm sunan kokuların başında gelir. Ruhu canlandıran ve kişiye enerji verebilen bu özel paçuli kokusu, kişilerin içindeki enerjiyi yeniden tazeler. Tüm bu faydalı özelliklerin dışında paçuli aynı zamanda oldukça güçlü bir afrodizyak etki sağlar.

 

Başarı Tütsü: Özellikle iş hayatı ve okul hayatı için tercih edilen başarı tütsü kişilerin hayatındaki arzuların gerçekleşmesi için ön şartlanmayı sağlar. Yaydığı koku ve hafif duman ile kolay odaklanma ve zihni açma özelliği bulunan bu özel tütsü, kariyer hayatında yüksekleri hedefleyenlere özel bir üründür.

 

Aziz Michael Tütsü: Düşmandan ve kötülüklerden korunmak için yakılan Aziz Michael tütsü kişilerin rahat düşüncelere kavuşmasında etkili kokuların başında gelir.

Test

Form Gönderimi

Tamam

  • Aynı Gün İçinde Kargo İmkanı
  • 150 TL üzeri Ücretsiz Kargo
  • Vade Farksız Taksitli Ödeme
  • İnternetten Güvenli Alışveriş
  • 7 Gün İçinde İade
  • Değişim Garantisi
Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İster misiniz?