Sönmeyen Mum

11.6.2019

Sönmeyen mumlarımız sizlerin hoşça vakit geçirmesi için tasarlandı ve piyasaya sürüldü. Sönmeyen mum özellikle doğum günü partilerinde çok tercih edilen bir tür şaka mumudur.

Sönmeyen Mum, Bitmeyen Mum ve Pilli Mum Birbirinden Farklıdır

Sönmeyen mum ve pilli mum aynı şey değildir. Pilli mumlar, gerçek alevli mumlar olmayıp Led lambası ile yanarlar. Tıpkı gerçek mum alevi gibi etki verirler. Fakat pille çalışırlar ve gerçek alev içermezler. Bu açıdan gerçek alevli mumlardan daha güvenli olmaları bir avantajdır.

Sönmeyen mum ile karıştırılan bir başka mum türü ise bitmeyen mum oluyor. Bitmeyen mum ve sönmeyen mum farklı mumlardır. Benjamin Shine tarafından patenti bulunan bitmeyen mum, yavaş yavaş yanıp erirken, tekrar tekrar kullanılabilir. Bitmeyen mum kullanım süresinin 144 saate kadar uzayabildiği söyleniyor. Yanarken eriyen mum, plastik şamdanda birikir ve tekrar kullanılabilir hale gelir. Böylece her zaman yeni gibi görünmesi de ayrı bir avantajdır.

Sönmeyen Mum Nedir?

Sönmeyen mum özel olarak imal edilir. Her doğum gününde rastlamaya alışık olduğunuz türden, doğum günü mumu görünümündedir. Fakat bu mumların özelliği doğum günü sahibi pastadaki mumları üflediğinde, mumların anında tekrar alev alıp yanmaya devam etmesidir. Sönmeyen mum, üfleyerek söndürülmesi mümkün olmayan mumdur. Bu özelliği nedeniyle doğum günü sahiplerine oldukça eğlenceli bir zaman dilimi yaşatırsınız. İşin en ilgi çekici ve eğlenceli yanı, mum sönünce üfleyen kişi daha da fazla üfleyerek mumu tekrar söndürmeye çalışır. Daha fazla ve hızlı üflenen mum ise daha da kolay alev alır. Bol kahkahalı bir doğum günü istiyorsanız bu mumları size öneriyoruz.

Sönmeyen Mum Çalışma Prensibi

Sönmeyen mum imal edilirken fitili üzerine çok çok küçük magnezyum minerali parçaları emdirilir. Magnezyumun özelliği, normal bir fitilden çok daha düşük sıcaklıkta alev alabilmesidir. Mum üflendiğinde alevin sönmesi, fitilin sönmesini sağlar. Fakat mum yağının o sıradaki sıcaklık derecesi magnezyum kırıntılarının alev alması için yeterlidir. Böylece mum söner gibi olmasına rağmen, fitildeki magnezyum sayesinde yeniden alev alır.

Mumun tekrar yandığını gören konuklar söndürebilmek için daha hızlı ve çok üflerler. Böylece ortama daha fazla oksijen verilmiş olur. Mum da bu yanmaya elverişli ortamda eskisinden de çabuk yanar.

Sönmeyen Mum Söner Mi?

Sönmeyen mum kullanımı özellikle partilerde çok eğlenceli olsa da bu mumu kullanırken özellikle dikkat etmeniz gereken bir konu vardır. Mumunuzu bitti ya da söndü zannederek herhangi bir yere bırakmayın. Olduğu yerde alev alarak çeşitli kazalara sebep olabilir.

Sönmeyen mumu söndürmenin tek yolu mumun üzerine bolca soğuk su dökmektir. Mumunuzu ancak bu şekilde iyice söndürdüğünüzden emin olduktan sonra çöpe atın.

Sönmeyen mum, eğlenceli doğum günü partilerinin vazgeçilmezi olmaya başlıyor. Çok fazla kullanılıp sırlar açığa çıkmadan önce siz de bu mumları sipariş ederek sevdiklerinizi şaşırtın ve eğlendirin.

Sönmeyen mum çeşitlerimiz sizler için hazırlamış olduğumuz çevrimiçi satış platformunda sizi bekliyor. Fiyatları oldukça ucuz olan bu mumları alarak keyifli ve unutulmaz zamanalar geçirmenizi diliyoruz. Herhangi bir organizasyon firması olarak sipariş verecekseniz, toptan siparişlerinizde diğer satış sitelerine oranla çok daha iyi koşullarda indirimler sağlayabiliyoruz.

Bütün parti malzemelerini, sönmeyen mum çeşitlerini, hediyelik mum ve mumluk çeşitlerini ve daha pek çok kullanışlı yepyeni tasarımlara sahip ürünleri sitemizde bulabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan satış sitemizde sizler için taksit seçenekli ödeme sistemlerimiz de bulunuyor. Tercihinize göre kredi kartı banka kartı ya da çeşitli  farklı yollardan ödeme yapabilirsiniz.

Test

Form Gönderimi

Tamam

  • Aynı Gün İçinde Kargo İmkanı
  • 150 TL üzeri Ücretsiz Kargo
  • Vade Farksız Taksitli Ödeme
  • İnternetten Güvenli Alışveriş
  • 7 Gün İçinde İade
  • Değişim Garantisi
Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İster misiniz?