Tütsü Çeşitleri

17.7.2018

Geçmiş yüzyıllardan günümüze kadar gelen ve terapik etkilere sahip bir malzeme olan tütsüler, astetik etkiye sahiptir. Yanarken dumanından aromatik kokular veren ve biyotik bir malzeme olan tütsü çeşitleri, Uzak doğu kökenine sahiptir.

Dini ritüellerde, masaj esnasında, meditasyonda veya tamamen kötü kokuları gidermek için kullanılır. Farklı şekillerde koku salınımı yapılan tütsüler, yakılarak, kaynatılarak ve ısıtılarak kullanılabilir.

Kullanım süresi oldukça uzun olan malzemeler, insanlar üzerinde dinlendirici ve rahatlatıcı etkiye sahiptir.

Tütsünün Faydaları Nelerdir?

Geleneksel inançlarda dini arınma, meditasyon gibi aktivitelerde kullanılır. Özellikle Budizm geleneğinde sıklıkla yer verilen tütsüler, ibadetlerinde ihmal etmedikleri malzemelerdir. Kokunun mental açılıma ve zihinsel rahatlığa iyi geldiği düşünülmektedir.

Bazı aromaların ise zihni ve ruhu dinginleştirmek, konsantre olmak ve ruhsal yükselişi sağlamak üzere etkileri olduğu düşünüldüğü için kullanılmaktadır. Tütsüler ve faydaları konusunda yapılan araştırma ve gözlemler, bazı inançlara göre; ruhun tüm negatiflerden ve bedensiz varlıklardan arındırılması için kullanıldığını göstermektedir.

Epilepsi hastalığında da tedavi edici özelliği bulunan tütsüler, yorgunluğun giderilmesi, fiziksel bedenin rahatlatılması ve dinlendirilmesinde oldukça olumlu etkiye sahiptir.

Ayrıca kullanıldığı ortamlardaki kötü kokuları tamamen yok eder. Sigara, yağ, alkol gibi etkili kokuları gidermek ve ortamlara ferah, hoş kokular sunmak için en uzun süreli pozitif etkiye sahip malzemelerdir.

Tütsü Yapılan Malzemeler Nelerdir?

Yüzlerce farklı aroması bulunan tütsü çeşitleri genellikle reçineden yapılır. Çam reçinesi ve karagünlük reçinesi en çok kullanılan malzemelerdir. Deniz tuzu ve deniz yosunlar, kaya tuzu gibi malzemeler kullanılır.

Afrodizyak tütsü çeşitleri, tarçın aromaları ve feromon yayan aromatik özler kullanılır. Gül, lavanta, yasemin çiçeği, amber, portakal çiçeği gibi çiçek aromaları yoğunlukla kullanılan özlerdir.

Tütsü Nasıl Kullanılır?

Tabla mutlaka olması gerekendir. Yakılarak kullanılan tütsüler, uzun süre yandıkları için çevreye zarar vermemeleri için mutlaka tabla ile kullanılmalıdır. Tütsü aksesuarları kategorilerinde satışa sunulan tütsülük çeşitleri hem dekoratif şıklık sunar hem de güvenli kullanım sağlar.

Ahşap tütsülükler, genellikle gül ağacından yapılan ve tütsü kullanımına en uygun malzemelerdir. Düz kayık şeklinde tasarlanan tütsülükler, porselen, seramik, metal ve benzeri malzemelerden yapılan birbirinden şık tütsülük modelleri ile seçenekler sunuyor.

Tütsüler ve etkileri konusunda yapılan araştırmalar, kullanıldıkları tüm ortamlarda kalıcı olumlu etkilere sahip olduğunu gösteriyor. Açık ve kapalı mekanlarda kullanıma uygundur. Ayrıca bazı aromaları sivrisinek gibi küçük kanatlı uçucuların uzaklaştırılmasında oldukça etkilidir.

Tütsü Nasıl Muhafaza Edilir?

Uzun yıllar boyunca dayanım ve kullanım özelliği olan tütsü çeşitleri, en ideal şekilde muhafaza edilmelidir. Orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, ısı ve ışık almayan dolaplarda muhafaza edilmesi önerilir. Kuru, nemsiz ve oda sıcaklığında tüm ortamlarda bulundurulabilir.

Farklı aroma ve kokulara sahip tütsüleri aynı yerde muhafaza ederken, kokuların karışmaması için kutularında veya farklı dolap, çekmecelerde bulundurulmaları gereklidir.

Tütsü Çeşitleri Nelerdir?

En güzel tütsü kokusu, en çok beğenilenler ve en çok satın alınanlar kategorisinden, aromalarına göre tercih yapabilirsiniz. Organik tütsüler, odunsu tütsüler, çiçek kokuları gibi onlarca seçenek bulunuyor.

Çubuk tütsüler, konik tütsüler gibi seçenekler bulunuyor. Dekoratif şıklıkla farklı tütsülükler ve aromatik tütsüleri online kolaylığında tütsü satış kategorisinden satın alabilirsiniz.

Yasemin, Afyon, Manolya, Masala, tarçın, misk, vanilya, çilek, çam, Hindistan cevizi, Lotus, adaçayı, Aloe Vera, Cannabis gibi pek çok tütsü çeşidi bulunuyor. Sitemizden tüm çeşitlere erişim sağlayabilir, birinci sınıf ham maddelerden elde edilen ürünleri ekonomik fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz. Türkiye’nin her noktasına kargo avantajıyla satışa sunuluyor.

Test

Form Gönderimi

Tamam

Editörün Seçimi

  • Aynı Gün İçinde Kargo İmkanı
  • 150 TL üzeri Ücretsiz Kargo
  • Vade Farksız Taksitli Ödeme
  • İnternetten Güvenli Alışveriş
  • 7 Gün İçinde İade
  • Değişim Garantisi
Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İster misiniz?